[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Zwiedzanie Rzymu

Fontanna di Trevi, Rzym, Włochy, zwiedzanie Rzymu

Głównym celem podróży większości turystów przyjeżdżających do stolicy Włoch jest zobaczenie niezwykłych starożytnych i średniowiecznych budowli miasta. Zwiedzanie Rzymu to prawdziwy wyczyn, a chcący zobaczyć wszystko muszą cechować się niezwykłą wytrwałością. W końcu w mieście znajduje się imponująca liczba ponad 80 tysięcy zabytków! Znane chyba wszystkim Koloseum, Panteon, Forum Romanum czy Bazylika św. Piotra to tylko najważniejsze z nich.

Fontanna di Trevi, Rzym, Włochy, zwiedzanie Rzymu

Fontanna di Trevi, Rzym, Włochy / fot. Diliff@wikimedia

Sposobów na zwiedzanie Rzymu jest wiele. Miasto można przemierzać popularnym skuterkiem, tramwajami albo metrem. Można też udać się w podróż 20-kilometrowym szlakiem Siedmiu Kościołów, śladami Iluminatów opisywanych w „Aniołach i Demonach” Dana Browna, albo też tam, dokądkolwiek poniosą Cię nogi. Najlepiej z przystankami na pyszną, prawdziwą włoską pizzę, spaghetti lub łyk espresso. To ostatnie przyda Ci się na pewno, przecież na zwiedzenie tak interesującego miasta przyda się dodatkowy zastrzyk energii.

Warto też poznać miasto z innej strony – to właśnie tutaj rzymianie pokażą Ci, co znaczy prawdziwa włoska impreza. Szczególnie poczujesz to w dzielnicy Testaccio – Piramide, której ulice wypełnione są dyskotekami, lokalami z muzyką na żywo i świetnymi restauracjami. Jedno jest pewne – Rzym to nie nudny skansen, a tętniące życiem miasto i warto się o tym przekonać na własnej skórze. Już dziś zarezerwuj bilety lotnicze do Rzymu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *