[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Wystawa „Perły Impresjonizmu Rzym 2013”

Jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Rzymie jest trwająca od 23. października 2013 roku do 23. lutego 2014 roku wystawa „Perły Impresjonizmu”.

Pomysł jej organizacji zrodził się we współpracy dwóch wielkich instytucji: Rzymskiego Departamentu Kultury, Kreatywności i Promocji Artystycznej oraz Narodowej Galerii Sztuki w Waszyngtonie.

Wystawa "Perły impresjonizmu"

Wystawa „Perły impresjonizmu”

A wszystko zaczęło się pod koniec 1922 roku, kiedy to amerykański bankier, biznesmen i przemysłowiec Andrew W. Mellon postanowił stworzyć jedną z najważniejszych na świecie kolekcji sztuki. Rozpoczął w tym celu gromadzenie najlepszych europejskich dzieł sztuki z okresów od średniowiecza do XVIII wieku. Po jego śmierci w 1937 roku, pasję ojca kontynuowały jego dzieci. Powiększane zbiory stały się z czasem znane jako Kolekcja Mellon. Ostatecznie została ona podarowana Waszyngtonowi i umieszczona w Narodowej Galerii Sztuki.

Wystawa w Rzymie proponuje zwiedzającym skupić się na sześćdziesięciu ośmiu pracach w większości francuskich impresjonistów oraz post-impresjonistów. Znajdują się wśród nich obrazy takich twórców, jak: Manet, Monet, Degas, Renoir, Boudin, Pissarro, Bonnard, Toulose-Lautrec, Cezanne, Gauguin, Van Gogh czy Seurat.

Wystawę można oglądać w Muzeum Ara Pacis od wtorku do niedzieli w godzinach 09:00-19:00. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 16 EUR, a dla osób objętych zniżką 12 EUR.

Jesli interesuje Cię oferta kulturalna Wiecznego Miasta już dziś zarezerwuj bilety lotnicze do Rzymu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *