[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Wystawa „Perły Impresjonizmu Rzym 2013”

Jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Rzymie jest trwająca od 23. października 2013 roku do 23. lutego 2014 roku wystawa „Perły Impresjonizmu”.

Pomysł jej organizacji zrodził się we współpracy dwóch wielkich instytucji: Rzymskiego Departamentu Kultury, Kreatywności i Promocji Artystycznej oraz Narodowej Galerii Sztuki w Waszyngtonie.

Wystawa "Perły impresjonizmu"

Wystawa „Perły impresjonizmu”

A wszystko zaczęło się pod koniec 1922 roku, kiedy to amerykański bankier, biznesmen i przemysłowiec Andrew W. Mellon postanowił stworzyć jedną z najważniejszych na świecie kolekcji sztuki. Rozpoczął w tym celu gromadzenie najlepszych europejskich dzieł sztuki z okresów od średniowiecza do XVIII wieku. Po jego śmierci w 1937 roku, pasję ojca kontynuowały jego dzieci. Powiększane zbiory stały się z czasem znane jako Kolekcja Mellon. Ostatecznie została ona podarowana Waszyngtonowi i umieszczona w Narodowej Galerii Sztuki.

Wystawa w Rzymie proponuje zwiedzającym skupić się na sześćdziesięciu ośmiu pracach w większości francuskich impresjonistów oraz post-impresjonistów. Znajdują się wśród nich obrazy takich twórców, jak: Manet, Monet, Degas, Renoir, Boudin, Pissarro, Bonnard, Toulose-Lautrec, Cezanne, Gauguin, Van Gogh czy Seurat.

Wystawę można oglądać w Muzeum Ara Pacis od wtorku do niedzieli w godzinach 09:00-19:00. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 16 EUR, a dla osób objętych zniżką 12 EUR.

Jesli interesuje Cię oferta kulturalna Wiecznego Miasta już dziś zarezerwuj bilety lotnicze do Rzymu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *