[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Wystawa AUGUSTO

Jeszcze przez niecały miesiąc (do 9 lutego 2014) w Scuderie del Quirinale w Rzymie można oglądać wystawę poświęconą Oktawianowi Augustowi – pierwszemu rzymskiemu cesarzowi. Wystawa została zorganizowana w celu upamiętnienia jego 2000 rocznicy śmierci. Zwiedzający będą mieli okazję do zapoznania się z historią życia oraz rozwojem kariery cesarza.

Oktawian August/ fot. http://www.pinterest.com/pin/511791945124426205/

Oktawian August/ fot. http://www.pinterest.com/pin/511791945124426205/

Oktawian August był człowiekiem obdarzonym niezwykłą charyzmą oraz intuicją polityczną. Za jego panowania Imperium Rzymskie posiadało bardzo rozległe terytorium – rozciągało się wokół całego basenu Morza Śródziemnego, od Hiszpanii po Turcję i od Maghrebu, przez Grecję po Niemcy.

Szczegóły z życia oraz olśniewającej kariery Oktawiana Augusta są znane dzięki dużej liczbie źródeł pisanych, które zachowały się do naszych czasów. Są to pisma autorstwa rzymskich historyków, m.in. Wellejusza Paterkulusa, Swetoniusza, Tacyta, Kasjusza Diona.

Na wystawie w Scuderie del Quirinale można podziwiać najwyższej jakości artystyczne dzieła sztuki, w tym rzeźby, portrety, przedmioty gospodarstwa domowego z brązu , srebra i szkła, złotą biżuterię i kamienie szlachetne. Zwiedzający mają więc szansę poznania życia i kariery cesarza, która zbiegła się z narodzinami nowej kultury artystycznej, znajdującej się w korzeniach zachodniej cywilizacji.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do czwartku od godziny 10 do 20 oraz w piątki i soboty od 10 do 22:30. Bilet normalny kosztuje 12 EUR, a ulgowy 9.50 EUR.

Jeśli planujesz wizytę we włoskiej stolicy w tym czasie i zarezerwowałeś już bilety lotnicze do Rzymu to koniecznie odwiedź wystawę Augusto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *