[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Wydarzenia w Rzymie

Co roku organizuje się w Rzymie maraton, Rzym, Włochy, wydarzenia w Rzymie

Rzym to nie tylko Koloseum, łuki triumfalne i bazyliki. Co roku uwaga turystów zostaje zwrócona na liczne festiwale, ciekawe imprezy i koncerty. Wydarzenia w Rzymie są bardzo oryginalne i przede wszystkim różnorodne. Nie sposób ich zliczyć, ale na pewno warto skorzystać z takiej możliwości i wziąć udział w chociaż kilku z nich. Nie czekaj, już dziś zarezerwuj bilety lotnicze  z Polski do Rzymu.

Co roku organizuje się w Rzymie maraton, Rzym, Włochy, wydarzenia w Rzymie

Co roku organizuje się w Rzymie maraton, Rzym, Włochy / fot. http://www.flickr.com/photos/curzio/

100 Szopek

Tych, którzy są w Rzymie w okresie Świąt Bożego Narodzenia, czeka coś nadzwyczajnego – „100 Szopek”, czyli „100 Presepi”. Jest to wystawa, do której ogromną wagę przywiązują nie tylko rzymianie, ale także wszyscy Włosi. W tworzenie szopek są zaangażowane często całe rodziny, a koszty ich budowy bywają naprawdę wysokie. Całemu przedsięwzięciu towarzyszą także jasełka. W stolicy Włoch znajduje się również Muzeum Szopek, które w swoich zbiorach gromadzi szopki z całego świata. Inne wydarzenia w Rzymie, które oddają podobny klimat, to świąteczne jarmarki: Mercatino di Natale di Piazza dei Re di Roma, Mercatino natalizio di Piazza Navona oraz Mercatino di Natale di Piazza Caprera.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rzymie

Organizowany od 2006 roku Międzynarodowy Festiwal Filmowy jest przeznaczony dla miłośników kina i od lat przyciąga ogromne rzesze uczestników. Odbywa się zawsze w październiku, a nagrodą dla zwycięzcy festiwalu jest statuetka marka Aureliusza. Ta cykliczna impreza za każdym razem stawia sobie konkretny cel, który jest jednocześnie mottem wydarzenia i ma zwracać uwagę na wybrany współczesny problem – np. relacje sztuki filmowej i jej odbiorców. Jak zatem widać, festiwale w Rzymie przyciągają do miasta także znakomitych artystów i ambitne kino.

Salsa? Czemu nie!

Przebywając w Rzymie i poznając kulturę włoską, można przy okazji zaznajomić się z kulturą latynoamerykańską. Odbywający się przez całe lato Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Kultury Latynoamerykańskiej w Rzymie (Roma Fiesta Open Air) – to interesujące wydarzenie, podczas którego wszyscy chętni mogą wybrać się na liczne koncerty i potańczyć w rytmie latino. Oczywiście muzyka to nie wszystko. Na turystów i mieszkańców miasta czekają także liczne stoiska z tradycyjnymi potrawami i biżuterią latynoamerykańską, a także taneczne kursy salsy.

Rockowe miasto

Co roku, przez około miesiąc stolicą Włoch rządzą rockowe klimaty. „Rock w Rzymie” („Rock-in-Roma”) odbywa się od 2002 roku, zawsze przy Via Appia Nuova 1245 – na hipodromie Capannelle. Takie imprezy w Rzymie, jak ta, sprowadzają do miasta popularnych muzyków, wśród których znaleźli się jak dotychczas np. 30 Seconds to Mars, Korn, The Chemical Brothers czy The Killers.

Artystyczne Termy Karakalli

Od 1937 roku Termy Karakalli stają się centrum artystycznych spektakli. Można tu obejrzeć wiele przedstawień, koncertów i oper. Dodatkowo, wszystko to w przepięknej scenerii starożytnych term, wzniesionych w III w. To niezwykłe miejsce przyciąga nie tylko turystów, ale także wybitnych, światowych artystów. Letni sezon w Termach Karakalli to czas, w którym sztuka wizualna i muzyczna łączą się, oddając tym samym klimat tego wyjątkowego miejsca.

Coś dla lubiących rywalizację

Maraton Rzymski jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich fanów sportu. Rokrocznie do udziału w imprezie przystępuje coraz więcej zawodników. To wydarzenie, w którym mogą wziąć udział zarówno zawodowcy, jak i amatorzy – oprócz tradycyjnego biegu na dystansie 42 km, odbywa się również około pięciokilometrowy bieg – „Stracittadina ROMAFUN”. Całemu dniu towarzyszy wesoła zabawa, śmiech i dużo muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *