[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Top 10 baseny w Rzymie

Federico Fellini za sprawą Anity Ekberg i „Słodkiego życia” sprawił, że raz po raz zdarzają się chętni do kąpieli w Di Trevi. Nie tak dawno pochodzący z Hiszpanii śmiałek za pluskanie się w tej miejskiej fontannie zapłacić musiał 450 euro grzywny. Zanim więc ruszymy na spotkanie z Neptunem, dobrze przekalkulujmy wakacyjne fundusze. W Rzymie ochłody zażyć można na którejś z miejskich odkrytych pływalni. Choć baseny w mieście tym do najtańszych nie należą, to i tak zapłacimy za nie mniej, niż za zanurzenie się w di Trevi. Oto więc parę naszych wodnych propozycji.

Boscolo Exedra Roma

Chcielibyście zażyć orzeźwiającej kąpieli, lecz czujecie, że Wiecznego Miasta z oka nie warto stracić choć na chwilę? Jak okazuje się, jest na to rada. Hotel Boscolo Exedra Roma wznosi się przy samej Piazza della Repubblica, a więc w ścisłym centrum. Do tego basen ulokowany jest tu na odkrytym tarasie, efekt jest więc wręcz zachwycający! Oczywiście za pięciogwiazdkowy standard przyjdzie nam odpowiednio zapłacić. Jeśli jednak chcemy z drinkiem w ręku zanurzyć się w basenie, a przy tym raczyć się urokliwą panoramą najstarszej części miasta, zajrzeć powinniśmy właśnie tutaj.

adres: Piazza della Repubblica 47
bilety: 45-50€

Basen Hotelu  Boscolo Exedra Roma , baseny w Rzymie

Basen Hotelu Boscolo Exedra Roma , foto: sunshinecity, CC BY 2.0

QC Terme

QC Terme to idealna propozycja dla tych, którzy pragną zregenerować siły przed powrotem do domu. Choć Rzym jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie, zwiedzanie go, szczególnie te od świtu aż do zmroku, czasem bywa męczące. Stad warto sięgnąć po starożytne sprawdzone metody i pozwolić sobie na chwilę wytchnienia w nowoczesnych termach. Te w propozycjach swych mają m.in. przyjemnie podgrzaną wodę w basenie, masaż wodny, hydroterapię Kneippa, biosaunę, łaźnię japońską i cudny pokój relaksacyjny. QC Terme zlokalizowane są nieopodal lotniska Fiumicino – spokojnie więc udać możemy się tam tuż przed odlotem.

adres: Via Portuense 2178/a
bilet: pon.-pt. – 45€ , sob.-niedz.- 50€

Piscina Belle Arti

Na tych z Was, którzy basen wolą w sportowej nie zaś relaksacyjnej odsłonie, czeka Piscina Belle Arti – duża pływalnia z wyznaczony torami. Oczywiście w miejscu tym znajduje się też wyposażona w leżaki strefa wypoczynkowa. Nie da się jednak ukryć, że większość osób zagląda tu właśnie po to, by na całego oddać się pływaniu. W miejsce to dowiezie nas tramwaj numer 2 odjeżdżający z Piazza del Popolo. Basen jest więc łatwo dostępny, choć nieco oddalony od centrum. Na plus zaliczyć można tu brak tłumów i całkiem przystępne ceny.

adres: Via Flaminia 158
bilet: pon.-pt. – 15€ , sob.-niedz.- 25€, dzieci poniżej 7 roku życia wchodzą za darmo

W Rzymie nie brak też sportowych basenów, baseny w Rzymie

W Rzymie nie brak też sportowych basenów

Club Lanciani

Baseny w Rzymie niekoniecznie muszą kosztować fortunę. Jeśli mamy ochotę skoczyć na pływalnię, lecz na biletach nie chcemy zbankrutować, warto poszukać miejsca nieco oddalonego od centrum. Dojazd autobusem do Klubu Lanciani z samego serca miasta zajmie nam ok. 50 minut. Gdy więcej czasu spędzić chcemy nad wodą, warto podjąć takie wyzwanie. Lanciani zapewnia nam duży basen, leżaki i parasole. Tuż obok znajdują się też korty tenisowe – zamiast wylegiwać się na słońcu, można więc chwycić za rakietę i wypróbować swe siły.
adres: Via di Pietralata 135
bilety: 8-14€

Piscina delle Rose

Inną dogodną opcją dla tych, którzy po prostu chcą popływać, jest basen zlokalizowany w EUR – dzielnicy, która od podstaw wzniesiona została w czasach Mussoliniego. Udało Wam się już obejrzeć Kwadratowe Koloseum lub Bazylikę św. Piotra i Pawła? Jeśli nie, to koniecznie zaplanujcie wyprawę do E42, a po przechadzce dla orzeźwienia wybierzcie się na basen. Olimpijski rozmiar akwenu i dość przystępna cena z pewnością zadowolą prawdziwych pływaków. Przy okazji w miejscu tym poćwiczyć można też kajakarstwo!

adres: Viale America 20
bilety: 14-16€

Zwiedzanie EUR spokojnie połączyć można z wyprawą na basen, baseny w Rzymie

Zwiedzanie EUR spokojnie połączyć można z wyprawą na basen, foto: FaceMePLS, CC BY 2.0

Radison Blu Es. Hotel

Ci z Was, którzy szukają nie tylko basenu do kąpieli, ale i lokalizacji, w której w niemal filmowej scenerii można wypić drinka, zjeść lunch i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, odwiedzić powinni Radison Blu Es.Hotel. Ten elegancji, utrzymany w nowoczesnym minimalistycznym stylu basen do najtańszych z pewnością nie należy. Tym jednak, którzy marzą o niezapomnianej kąpieli na dachu hotelu, z pewnością przypadnie on do gustu.

adres: Via Filippo Turati 171
bilet: pon.-czw. – 65€, pt.-niedz.-90€

Gran Hotel Gianicolo

Choć raz w wakacje można sobie pozwolić na zanurzenie się w zupełnie niecodziennej scenerii. Gran Hotel Gianicolo to bajkowa miejska oaza – chłodna woda i okalający ją z każdej strony zielony tropikalny ogród. Tu uda nam się nie tylko popluskać w basenie, ale i przy pięknie nakrytym stole zjeść pyszną kolację. Dodatkowo z Gianicolo roztacza się cudny widok na Zatybrze skąpane w zachodzącym słońcu. Warto więc zajrzeć w to miejsce właśnie wieczorową porą.

adres: Via delle Mura Gianicolensi 107
bilety: pon.-pt. – 25€ , sob.-niedz.- 35€

Wieczorne widoki z rzymskich wzgórz są zachwycające, baseny w Rzymie

Wieczorne widoki z rzymskich wzgórz są zachwycające, foto: Guglielmo Celata, CC BY-SA 2.0

Circolo Valentini

Circolo Valentini to centrum sportowe, w którego skład wchodzi również odkryta pływalnia. Tutejszy basem nie jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych kurortów Wiecznego Miasta. Znakomicie sprawdza się on jednak wówczas, gdy wraz z rodziną chcemy po prostu pójść popływać. Dzięki temu, że ośrodek ten jest nieco oddalony od centrum, ceny są tu wyraźnie niższe.

adres: Via della Marcigliana 597
bilety: pon.-pt – 7-10€, sob.-niedz. – 10 -14€

Hydromania

Jeśli wakacje w Rzymie spędzacie całą rodziną, a wyprawa na basen ma być szczególną atrakcją dla najmłodszych, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie Hydromania – znajdujący się nieopodal Wiecznego Miasta park wodny. Poza tradycyjnym basenem o olimpijskich wymiarach znajdziemy tu też jedną z najszybszych włoskich zjeżdżalni, rozmaite inne ślizgawki, pływalnię ze sztucznymi falami i brodzik dla najmłodszych. W zasięgu ręki jest też strefa relaksu oraz restauracyjna przestrzeń, w której nabyć można napoje bądź zjeść posiłek. Wybierając się tu, warto więc zaplanować cały dzień wolnego i w całości poświęcić go na wodne szaleństwa. W sąsiedztwie Rzymu znajdują się również dwa inne, nieco bardziej oddalone wodne parki – Zoomarine i Aquapiper. Więcej na ich temat przeczytacie tutaj.

adres: Vicolo del Casale Lumbroso 200
bilet: całodniowy dla dorosłych – 20€ , dla dzieci – 15€

Zamiast basenu – morze!

Szukając ochłody w Wiecznym Mieście, nie zapominajmy o tym, że leży ono niemal nad samym morzem. Baseny w Rzymie kuszą, lecz jeśli skorzy jesteśmy wskoczyć do autobusu bądź metra i poświęcić 50 minut na drogę, spokojnie wybrać możemy się na plażę. Ostia jest tą dzielnicą, która leży najbliżej wielkiej wody. Tam na długości ponad 14 km ciągną się piaszczyste plaże, w tym również te ogólnodostępne, za które nic nie będziemy musieli zapłacić.

W Ostii można nie tylko pływać i wylegiwać się na plaży, baseny w Rzymie

W Ostii można nie tylko pływać i wylegiwać się na plaży, foto: Zio Bill, CC BY 2.0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *