[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Tanie loty do Rzymu

Wielu przewoźników oferuje tanie bilety do Rzymu, co sprawia, że taki przelot jest prawie zawsze w zasięgu ręki, tanie loty do Rzymu

Wieczne miasto jest jedną z najchętniej odwiedzanych wakacyjnych destynacji. Wybierając się w podróż do Rzymu warto poznać najdogodniejsze połączenia lotnicze z polskimi lotniskami. Wybór najlepszego lotu może okazać się dość trudny ponieważ oferta przelotów jest niezwykle bogata. Przewoźnicy regularni oraz nisko kosztowi organizują tanie loty do Rzymu z niemal wszystkich polskich portów lotniczych.

Wielu przewoźników oferuje tanie bilety do Rzymu, co sprawia, że taki przelot jest prawie zawsze w zasięgu ręki., tanie loty do Rzymu

Wielu przewoźników oferuje tanie bilety do Rzymu, co sprawia, że taki przelot jest prawie zawsze w zasięgu naszych możliwości.

Loty regularne z Warszawy

Z Warszawy regularne loty odbywają maszyny włoskich linii lotniczych Alitalia oraz LOT. Obaj przewoźnicy kierują swoje loty do Rzymu na lotnisko Fiumicino. Korzystając z usług polskiej linii lotniczej przelot trwać będzie około 2,5 godziny. Wybierając Alitalię przyjdzie podróżnemu spędzić w powietrzu dodatkową godzinę. Niemal identyczny czas na podróż poświeci osoba korzystająca z bezpośredniego połączenia obsługiwane przez holenderskie linie KLM. Wobec tak bogatej oferty lotów bezpośrednich, korzystanie z połączeń z przesiadką, z powodu wydłużenia czasu lotu, jest zwyczajnie nieopłacalne.

Loty regularne z Poznania

Żadna z regularnych linii lotniczych nie ma w swojej ofercie bezpośrednich połączeń z wiecznym miastem. Jedynie tanie linie lotnicze mają w ofercie bezpośrednie loty. Rzym połączony jest z Poznaniem szeregiem dogodnych lotów obsługiwanych przez LOT, SAS oraz Lufthansę. Wybierając lot polskich linii lotniczych LOT należy liczyć się z międzylądowaniem w Warszawie. Podróż taka trwać będzie około 6,5 godziny i wyniesie około 700 zł. Prawie 8 godzin potrwa lot jeśli podróżny zdecyduje się na wybór oferty SAS (z przesiadką w Kopenhadze), cena biletu będzie jednak dwukrotnie wyższa niż w przypadku LOT-u.. Lufthansa obsługuje połączenie przez Monachium, jednak z powodu bardzo wysokiej ceny (prawie 3 tysiące złotych) nie jest ono zbyt atrakcyjne.

Loty regularne z pozostałych miast Polski

Najkorzystniejsze połączenia z Krakowa zapewniają LOT oraz Air Berlin. W pierwszym przypadku konieczna jest przesiadka w Warszawie, w drugim zaś w Berlinie. Są to stosunkowo tanie loty do Rzymu, ponieważ cena biletu z powodzeniem zamknie się w kwocie 700 zł. Niemal identyczne połączenie obsługiwane jest przez LOT z Katowic, Wrocławia oraz Gdańska.

Loty oferowane przez tanie linie lotnicze

Rzym jest destynacją obsługiwana przez Wizzair oraz Ryanair. Tanie linie lotnicze latają z większości polskich lotnisk. Ryanair zapewnia połączenia z Poznania, Krakowa, Warszawy oraz Wrocławia. Natomiast węgierski Wizzair lata do Rzymu z Warszawy, Poznania, Gdańska oraz Katowic. Ceny biletów w przypadku tych firm zmieniają się niezwykle często, dlatego należy uważnie śledzić pojawiające się promocje.

Dowiedz się więcej o biletach do Rzymu.

One Comment on
  1. Pingback: Bilety do Rzymu | Loty do Rzymu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *