[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Rzymskie świąteczne jarmarki

Auditorium Parco della Musica zimą przyciąga łyżwiarzy :), rzymskie świąteczne jarmarki

Nie sposób wyobrazić sobie grudnia w Rzymie bez świątecznych jarmarków. We wszystkich wielkich miastach Europy targowiska kuszące smakowitościami, bożonarodzeniowymi ozdobami i prezentami rokrocznie przyciągają pokaźne rzesze przybyszów. Również Wieczne Miasto w dziedzinie tej ma się czym pochwalić. Chcecie poczuć magię świąt i zrobić ostatnie zakupy? Oto lista miejsc, w których z pewnością uda Wam się znaleźć coś ciekawego!

Mercato Monti

Słynny Mercato Monti nie jest jarmarkiem typowo świątecznym. Targowisko to zgromadzonymi tu niezwykłościami mami o każdej porze roku, w grudniu jednak z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia powierzchnię swą powiększa ono niemal dwukrotnie. Jeśli w planach macie zdobycie naprawdę niecodziennego upominku, warto wybrać się właśnie tutaj. Mercato Monti to przede wszystkim królestwo tak modnego dziś stylu vintage. Znajdziemy więc tu stoiska z ubraniami, rozmaitymi akcesoriami, z winylowymi płytami, książkami i komiksami. Swe zupełnie niepowtarzalne wyroby wystawiają tu też młodzi włoscy rzemieślnicy i artyści. Wszystkie zgromadzone w tym miejscu skarby oglądać będziemy mogli między 16 a 24 grudnia w godzinach od 10.00 do 20.00.

miejsce: Via Leonina 46

Mercato Monti to prawdziwa mekka dla miłośników stylu vintage, rzymskie świąteczne jarmarki

Mercato Monti to prawdziwa mekka dla miłośników stylu vintage, foto: Cheryl Foong, CC BY 2.0

Car Boot Market

Miłośnicy pchlich targów i polowań na okazje w kalendarzach swych koniecznie zaznaczyć muszą jedną ważną datę – 27 grudnia! To właśnie wówczas, na terenie Città dell’Altra Economia pojawią się auta po brzegi wypełnione rozmaitościami. Z pewnością zdobyć będzie można więc tu ciekawe ubrania, biżuterię i wiele różnych drobiazgów. Faktem jest, że kolejna edycja tego właśnie marketu, który w grudniu odbył się już dwa razy, przypada tuż po Bożym Narodzeniu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by w miejscu tym skompletować np. niepowtarzalną sylwestrową kreację. To intrygujące targowisko stoiska i bagażniki swe otworzy o godzinie 10.00. Skarbów poszukiwać będzie zaś tu można aż do nastania zmroku.

miejsce: Città dell’Altra Economi, Largo Dino Frisullo

Święta w Auditorium Parco della Musica

Auditorium Parco della Musica w świąteczne obchody włącza się już po raz 15! Jak co roku, również i tym razem, poza tradycyjnymi straganami liczyć będziemy mogli tu wiele dodatkowych atrakcji. Na spragnionych prawdziwej mroźnej zabawy czeka więc lodowisko. W programie obecne są też koncerty na żywo, przedstawienia teatralne, wystawy i liczne zabawy dla dzieci. Jedną z ciekawszych muzycznych imprez towarzyszących będzie trwający od 21 do 31 grudnia Roma Gospel Festival. Jeśli więc Wieczne Miasto odwiedzamy całą rodziną i chcemy, by wyprawa na rzymskie świąteczne jarmarki nie była tylko żmudnym robieniem zakupów, tu z pewnością jest na to szansa. Miejsce to życiem tętnić będzie aż do 6 stycznia.

miejsce: Auditorium Parco della Musica, Via Pietro de Coubertin 30

Auditorium Parco della Musica zimą przyciąga łyżwiarzy :), rzymskie świąteczne jarmarki

Auditorium Parco della Musica zimą przyciąga łyżwiarzy :), foto: paolo s., CC BY-SA 2.0

Arts and Crafts Market

Nie da się ukryć, że przedmioty ręcznie wytwarzane cieszą się dziś niemałą popularnością. Na tych z Was, którzy pod choinkę zdobyć chcieliby naprawdę oryginale upominki, czeka więc świąteczny Arts and Crafts Market. Rokrocznie stoiska rozkładane na Piazza Cinecittà mamią przepięknymi i zupełnie niepowtarzalnymi skarbami. W zeszłym roku dzieła swe prezentowało tu 30 artystów. Podczas obecnej edycji twórców ma być jeszcze więcej. Arts and Crafts Market organizowany przez stowarzyszenie Prenti l’Arte odbędzie się już po raz 16! Do zajrzenia tu zachęcamy nawet wtedy, gdy chcecie tylko pooglądać różne ręcznie wytwarzane przedmioty. Targowisko to można odwiedzać aż do 24 grudnia, w godzinach od 9.00 do 20.00

adres: Piazza Cinecittà

Świąteczne markety to idealne miejsce na znalezienie upominków, rzymskie świąteczne jarmarki

Świąteczne markety to idealne miejsce na znalezienie upominków, foto:M Lim, CC BY-SA 2.0

Mercato di Natale Music Festival Roma

Rzym naprawdę zadbał o to, by rozsiane po mieście świąteczne jarmarki różniły się od siebie swym charakterem. Z tutejszych propozycji zadowoleni będą więc nie tylko sympatycy mody w stylu vintage, zwolennicy rękodzieła czy spragnione atrakcji rodziny z dziećmi. W okresie świąt nie zapomniano również o fanach niezależnego brzmienia. Instytut Szwedzki już po raz kolejny organizuje w Wiecznym Mieście świąteczny market muzyczny. Poza sceną i goszczącymi na niej szwedzkimi i włoskimi undergroundowymi kapelami pojawia się też tu stragany z winylami, płytami CD, plakatami, T-shirtami i niepublikowanymi dotąd koncertami. Zgromadzonych tu muzycznych perełek z pewnością nie uda nam się zdobyć w pierwszym lepszym sklepie. W tym niecodziennym wydarzeniu udział można wziąć 15 i 16 grudnia.

miejsce: Istituto Svizzero,Via Ludovisi 48

Mercatino Giapponese and V Market

Tegoroczne rzymskie świąteczne jarmarki nie tylko pozwolą nam poczuć magię świąt. Dzięki nim uda nam się też choć na chwilę opuścić Rzym i udać wprost do Azji. Dla nikogo nie jest chyba tajemnicą, że Boże Narodzenie obchodzone jest dziś w wielu różnych, czasem zupełnie egzotycznych zakątkach globu. Jeśli więc chcecie zobaczyć, jaką postać święto to przybrało w Japonii, jest na to szansa. W najbliższy weekend 16 i 17 grudnia rusza Mercatino Giapponese and V Market. To właśnie tu uda nam się zdobyć świąteczne ozdoby z Kraju Kwitnącej Wiśni, zagrać w japońskie gry i zjeść smakowite sushi. Świąteczne atrakcje Wiecznego Miasta naprawdę potrafią zaskoczyć!

miejsce: Ex-Dogana, Via dello Scalo S. Lorenzo 10

Na świątecznych jarmarkach uda nam się też spróbować sushi, rzymskie świąteczne jarmarki

Na świątecznych jarmarkach uda nam się też spróbować sushi

Rzymskie świąteczne jarmarki – czas na smakowitości

Nieopodal Mostu Mulwijskiego natrafić możemy na całkiem znaną rzymską restaurację MET Concept. Jeśli więc nigdy jeszcze nie udało Wam się wybrać w to miejsce, właśnie jest ku temu znakomita okazja. Jakby nie było, święta to też wielka podróż do świata zupełnie niezwykłych smaków. MET, jak na restaurację przystało, postanowiła pójść właśnie tym tropem. Stąd też już niebawem – 16 i 17 grudnia gościć będzie tu market zorganizowany pod hasłem “eat, drink and be merry”. Prawdziwi smakosze tutejszymi kulinarnymi wyczynami z pewnością nie będą zawiedzeni. Impreza do gustu przypadnie im tym bardziej że pyszne kąski uda się tu nie tylko zjeść na miejscu, ale i zabrać ze sobą do domu. Znakomicie sprawdzą się one w roli przysmaku na świątecznym stole bądź smakowitego choinkowego prezentu.

miejsce: Piazzale di Ponte Milvio 34

Święta w Wiecznym Mieście potrafią zachwycić!, rzymskie świąteczne jarmarki

Święta w Wiecznym Mieście potrafią zachwycić!, foto: Giuseppe Milo, CC BY 2.0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *