[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Rzym: lotniska

Stolica Włoch jest odwiedzana przez rzesze turystów z całego świata. Większość z nich przylatuje do Wiecznego Miasta samolotem. Jakie Rzym lotniska może im zaoferować?

Rzym z lotu ptaka., Rzym - lotniska

Rzym z lotu ptaka. / fot. Olivier92@wikimedia

W mieście siedmiu wzgórz znajdują się dwa porty lotnicze: Fiumicino oraz Ciampino. Lotnisko Fiumicino imienia Leonarda da Vinci jest głównym, a zarazem największym portem lotniczym we Włoszech. Położone jest w odległości około 30 km na południowy zachód od centrum miasta. Rocznie obsługuje ponad 30 milionów podróżujących. To ono właśnie przeprowadza większość lotów i odpowiada za kontrolę znacznej części włoskiego ruchu lotniczego. Drugim pod względem wielkości, rzymskim portem lotniczym jest lotnisko Rzym Ciampino. Usytuowane jest ono 12 km na południowy wschód od centrum miasta. Rocznie korzysta z niego około 5 milionów pasażerów. Odbywają się na nim loty wykonywane przez tanie linie lotnicze.

Lotnisko Fiumicino

Największym portem lotniczym we Włoszech jest lotnisko Fiumicino (FCO) im. Leonarda da Vinci. Usytuowane jest ono w niewielkiej miejscowości Fiumicino, w odległości 32 km na południowy zachód od centrum miasta. Pełni ono rolę centralnego portu lotniczego w Rzymie.


Czytaj dalej…

Dodatkowo:

Lotnisko Fiumicino – dojazd

Lotnisko Ciampino

Za obsługę ruchu lotniczego w Rzymie odpowiada także mniejsze lotnisko Rzym Ciampino (CIA). Znajduje się ono w odległości 12 km na południowy wschód od centralnej części miasta. Jest jednym z najstarszych, nadal czynnych, obiektów tego typu na świecie.


Czytaj dalej…

Dodatkowo:

Lotnisko Ciampino – dojazd