[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Rzym dla dzieci – czas na specjalne atrakcje!

Z lekcji przyrządzania pizzy ucieszą się nie tylko dzieci!, Rzym dla dzieci

Wybierając się całą rodziną do Wiecznego Miasta, zadbać musimy o to, by każdy znalazł tam coś dla siebie. Wielogodzinne zwiedzanie najmłodszym może dać się we znaki. Warto więc dobrze przemyśleć sprawę i poszukać parę poza przewodnikowych, niebanalnych atrakcji dla dzieci! Oto nasza najnowsza propozycja naprawdę ciekawych zajęć i niecodziennych przyjemności.

Zostań gladiatorem!

Nie wszyscy młodzi podróżnicy Wieczne Miasto kojarzą z Panteonem, Forum Romanum, pięknymi placami czy fontannami. Zdecydowana większość z nich słysząc o planowanej podróży do Rzymu, z pewnością od razu wspomni jednak o gladiatorach! Niegdyś w Wiecznym Mieście istniała szkoła przygotowująca niewolników do walk na arenie. Również dziś, nieopodal Koloseum przy słynnej drodze Appijskiej podszkolić można się w tym, jak zostać dzielnym wojownikiem. Prowadząca zajęcia grupa rekonstrukcyjna do zadania podchodzi z pełnym zaangażowaniem. Młodzi adepci ubrani zostaną więc w tradycyjne tuniki, skórzane rękawice i pasy. Rudis – drewniany miecz treningowy stanie się zaś wymarzonym narzędziem do ćwiczeń! Nam, by przenieść się w czasie, często wystarczy towarzystwo pamiętających odległe dzieje budowli. By zaintrygować najmłodszych, pomyśleć musimy jednak o nieco innej lekcji historii. Stroje, rekwizyty z przeszłości i dobra zabawa z pewnością okażą się kluczem do sukcesu. Dwugodzinny kurs na gladiatora to czołowa propozycja z kategorii Rzym dla dzieci. Jeśli chcecie skorzystać z tej właśnie opcji, termin zarezerwujcie tutaj.

Przygotowujący się do zajęć młodzi gladiatorzy, Rzym dla dzieci

Przygotowujący się do zajęć młodzi gladiatorzy, foto: Hans Splinter, CC BY-ND 2.0

Kukiełkowy teatrzyk

Nie wszystkie dodatkowe niespodzianki dla dzieci muszą nadwyrężać wakacyjny budżet i sporo kosztować. Wśród licznych rzymskich propozycji są i takie, za które nie zapłacimy ani grosza. Co weekend, w sobotę i niedzielę na wzgórzu Janikulum, nieopodal Piazzale Garibaldi odbywają się przedstawienia teatralne. I o ile w zagranicznych spektaklach dla dorosłych przeszkodą jest zazwyczaj bariera językowa, o tyle w przypadku kukiełkowego widowiska dla dzieci raczej nie powinniśmy zmagać się z tego typu problemem. Teatrzyk na Janikulum to inscenizacja rozgrywająca się na świeżym powietrzu. Brak tu nie tylko prawdziwej teatralnej sali, ale i dachu nad głową. Przedstawienia odbywają się więc w ładne, bezdeszczowe dni. W razie niepogody liczyć musimy się zaś z tym, że kukiełki nie pokażą się na zaimprowizowanej scenie. W takiej sytuacji opcją alternatywną może być wizyta w stacjonarnym Teatrze Lalek Al San Carlino.

Janikulum to nie tylko piękne widoki na okolicę. Tu również w weekendy odbywają się kukiełkowe przedstawienia dla dzieci, Rzym dla dzieci

Janikulum to nie tylko piękne widoki na okolicę. Tu również w weekendy odbywają się kukiełkowe przedstawienia dla dzieci, foto: Steven dosRemedios, CC BY-ND 2.0

Niezapomniana przygoda dla małego szefa kuchni

Podczas pobytu we Włoszech prym w dziecięcym menu z pewnością będzie wiodła pizza. Przysmak ten w Rzymie dostępny jest niemal na każdym rogu. Bez problemu znajdziemy tu też i takie miejsca, w których pod okiem fachowca uda nam się samodzielnie przygotować ów specjał. Dla Włochów pizza jest prawdziwym skarbem narodowym. Nic więc dziwnego w tym, że za przygotowanie jej odpowiada pizzaiolo – piekarz specjalizujący się tylko w tym właśnie wypieku. Nie istnieje zatem lepsza szansa na podszkolenie swych umiejętności niż praca w asyście prawdziwego mistrza. Zajęcia prowadzone w autentycznych niewielkich pizzeriach, to znakomita włoska przygoda dla całej familii. Nabyte umiejętności z łatwością zabierzemy ze sobą do domu i po powrocie mile zaskoczymy przyjaciół i rodzinę. Na miejscu zaś poza szczyptą bezcennych porad czeka na nas przyjemna wspólna kuchenna zabawa oraz samodzielnie przygotowany prawdziwie włoski posiłek. Jak okazuje się, Rzym dla dzieci to nie tylko propozycje dla samych maluchów. Również i wszyscy inni członkowie wyprawy będą mogli bawić się znakomicie. Na włoską lekcję gotowania udać możemy się w okolice Piazza Navona bądź Campo de’ Fiori.

Z lekcji przyrządzania pizzy ucieszą się nie tylko dzieci!, Rzym dla dzieci

Z lekcji przyrządzania pizzy ucieszą się nie tylko dzieci!

Odbądź prawdziwą podróż w czasie

Rzym to miasto wręcz wymarzone do tego, by choć na chwilę zapomnieć o teraźniejszości i przenieść się w czasie. Dzięki technologii 3D podróż taka stanie się nie tylko możliwa, ale i naprawdę ekscytująca! Time Elevator Experience Roma to wehikuł zaprzęgający technologię cyfrową, mechaniczną i stereoskopową. Ta piorunująca mieszanka sprawi, że w mgnieniu oka opuścimy wiek XXI i z bliska przyglądniemy się sztuce, nauce i historii minionych stuleci. Niewiele pociech udana nam się pewnie nakłonić do samodzielnego przestudiowania dawnych rzymskich dziejów. Tymczasem wirtualne przemierzanie wieków okaże się nie tylko pouczającą, ale i naprawdę ciekawą przygodą. Time Elevator zabierze nas w legendarne początki, zapoznając z postaciami Romulusa i Remusa. Później na własne oczy ujrzymy jak żyło się w Rzymskim Cesarstwie, jak wyglądały tu czasu średniowiecza, renesansu i baroku. Tak śledząc dzieje krok po kroku, dobrniemy aż do współczesności. Jedynym minusem projektu jest to, że polska wersja językowa nie jest tu dostępna. Skorzystać będziemy musieli więc z opcji angielskiej, włoskiej, francuskiej, niemieckiej, rosyjskiej bądź hiszpańskiej. Więcej informacji zdobędziecie tutaj.

Time Elevator ożywi rzymską przeszłość, Rzym dla dzieci

Time Elevator ożywi rzymską przeszłość

Rzym dla dzieci – propozycja dla młodych artystów!

Młodzi adepci sztuk plastycznych z pewnością rozkochają się we włoskiej stolicy. Rzym zachwyca wspaniałą architekturą oraz muzeami, w których podziwiać można wielkie malarskie i rzeźbiarskie dzieła. Wieczne Miasto od wieków niczym magnes przyciągało artystów. Nic więc dziwnego w tym, że artystycznej działalności z łatwością oddawać można się tu i dzisiaj. Na wszystkich tych, którzy skończyli 9. rok życia i lubią poświęcać się pracy twórczej, czeka niecodzienna propozycja. W grę wchodzą tu nie farby czy kredki, a drobne kawałki wielobarwnej ceramiki, z których to układać będziemy najprawdziwszą mozaikę! Dekoracyjne ornamenty już w czasach antycznych zdobiły świątynie i zacne rzymskie domostwa. Wizyta w Rzymie jest więc znakomitą okazją ku temu, by nauczyć się podstaw tej dawnej zdobniczej sztuki. Wakacje to w końcu wymarzony czas nie tylko na odpoczynek, ale i na rozwijanie talentów. Dodatkowo to właśnie z takich zajęć uda nam się przywieźć własnoręcznie zrobioną pamiątkę! Tu uda Wam się zabukować warsztat.

Jeśli szukacie miejsca idealnego na wspólną rodzinną wycieczkę, Wieczne Miasto obstawiać możecie bez cienia wahania. Tu znajdziecie jeszcze inne nasze propozycje. Wybierzcie dogodną opcję i już teraz zarezerwujcie bilety lotnicze do Rzymu.

Rzym to idealne miejsce na naukę układania mozaiki , Rzym dla dzieci

Rzym to idealne miejsce na naukę układania mozaiki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *