[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Restauracje na dachach – rzymskie punkty widokowe

Zjawiskowa Piazza Navona - ten plac podziwiać można w nieskończoność, rzymskie punkty widokowe

Rzym to jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Place i ulice Wiecznego Miasta po zmierzchu wyglądają niezwykle malowniczo. Na wyjątkowy rzymski wieczór polecamy jednak coś specjalnego – kolację bądź lampkę wina w barze ulokowanym ponad miastem, na dachu. Stąd roztaczają się najpiękniejsze widoki na okolicę!

Planujecie zaręczyny lub rocznicę ślubu świętować w niezwykłym miejscu? Już teraz zamówcie bilety lotnicze do Rzymu!

Roof Garden – Hotel Forum

Dach czterogwiazdkowego Hotelu Forum to niezwykle urokliwy zielony zakątek. W miejscu tym do wyboru mamy dwie możliwości – wykwintną restaurację i ulokowany tuż ponad nią American Bar, do którego zajrzeć możemy na drinka bądź filiżankę czarnego espresso. I w jednym, i w drugim miejscu najważniejsza jest jednak panorama, jaka się stąd roztacza. W zasięgu wzroku mamy tu Vittoriano, Koloseum i trzy wielkie rzymskie fora – Nerwy, Trajana i Augusta. Warto więc wybrać się tu choćby dla samego zapierającego dech w piersiach widoku. Tarasowy bar w chłodne dni jest ogrzewany, nawet pogoda nie zakłóci nam więc przyjemnej chwili relaksu.

adres: Via Tor de’ Conti 25-30

Terrace Bramante – Hotel Raphael

Rzymskie punkty widokowe to miejsca warte każdej ceny. Oczywiście w mieście tym jak najbardziej można podziwiać cudne panoramy zupełnie za darmo. Jeśli jednak w pakiecie z krajobrazem chcielibyśmy dostać smaczną kolację, pozostają hotele. Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że Piazza Navona to jeden z najpiękniejszych rzymskich placów. Jej widokiem delektować pozwoli nam się Tarrace Bramante. Poza najbliższą okolicą podziwiać będziemy mogli stąd też znajdujący się nieopodal Watykan. Hotel Raphael słynie nie tylko z widokowego tarasu, ale i z najlepszych win i szampanów w całym Wiecznym Mieście. Jeśli chcemy zaoszczędzić nieco grosza, spokojnie zajrzeć możemy tu na poranną kawę.

Adres: Largo Febo 2 (Piazza Navonna)

Zjawiskowa Piazza Navona - ten plac podziwiać można w nieskończoność, rzymskie punkty widokowe

Zjawiskowa Piazza Navona – ten plac podziwiać można w nieskończoność , foto: rastmo, CC BY-SA 2.0

Hotel Exedra

Latem Rzym potrafi wykończyć panującymi w mieście upałami. Po całym dniu zwiedzania dobrze jest więc znaleźć przyjemny sposób na odzyskanie energii. Jeśli chcecie raczyć się drinkiem, pięknym widokiem i chłodną wodą w ulokowanym na tarasie basenie, koniecznie odwiedźcie Hotel Exedra. Tu z pewnością uda Wam się nieco ochłonąć, jednocześnie ciesząc się cudnym pejzażem miasta. Znacie Bazylikę Matki Bożej Anielskiej? Wiecie jak wyglądają nimfy z fontanny Naiadi? Tu do nadrobienia są wszystkie te zaległości!

adres: Piazza della Repubblica 47

Terrazza dei Papi – Mecenate Palace Hotel

Terrazza dei Papi to zaciszne i przytulne miejsce wznoszące się tuż nad nieustannie obleganym przez turystów placem Santa Maria Maggiore. Na taras zagląda tu piękna romańska zegarowa wieża i wnosząca się nieopodal kolumna maryjna. Do dyspozycji jest też panoramiczny widok na całą otaczającą nas okolicę. Terrazza dei Papi to wymarzone miejsce na kolację przy zachodzie słońca, równie dobrze wpaść można tu jednak tylko na drinka. Sezonowe menu sprawnie przeplatające lokalne tradycje z nutką nowoczesności smakoszom z pewnością przypadnie do gustu. Przy okazji uda się tu zjeść dobrą kolację i nie zbankrutować!

adres: Via Carlo Alberto 3

Widok na zegarową wieżę i kolumnę maryjną, rzymskie punkty widokowe

Widok na zegarową wieżę i kolumnę maryjną, foto: weberpal, CC BY 2.0

Champagne ai Limoni – Grand Hotel Plaza

Zjawiskowe Schody Hiszpańskie i górujący nad nimi kościół Trinita dei Monti to jeden z piękniejszych rzymskich obrazków. Przytulny niewielki taras, ozdobiony kwiatami i cytrusowymi drzewkami, z którego widok roztacza się wprost na to miejsce, spokojnie nazwać można skrawkiem włoskiego nieba! Grand Hotel Plaza ulokowany przy słynnej via del Corso kusi nie tylko okalającym go krajobrazem. Liczyć możemy tu też na pyszne owoce morza i mięso z grilla. Przy okazji wizyty w tej części miasta przypominamy też o innym zupełnie niezwykłym miejscu. Znajdująca się tuż przy schodach herbaciarnia Babington’s tea room tarasu co prawda nie posiada, lecz ujmującym swym klimatem potrafi ona oczarować.

adres: Via Del Corso 126

Residenza Paolo VI

Podczas pobytu w Wiecznym Mieście Watykan odwiedza chyba każdy. Po obejrzeniu słynnej Bazyliki św. Piotra i Muzeów Watykańskich na wieczór zafundować możemy tu sobie jeszcze jedną przyjemnie odprężającą niespodziankę. Plac św. Piotra z reguły po brzegi wypełniają tłumy. Residenza Paolo VI do dyspozycji naszej oddaje taras, z którego w ciszy i spokoju przyjrzeć będziemy mogli się wielkiej świątynnej kopule i wzniesionej przez Berniniego kolumnadzie. Miejsce to uraczyć może nas pysznym typowo włoskim daniem bądź filiżanką kawy lub herbaty. Odpoczynek w takiej scenerii z pewnością dostarczy nam niezapomnianych wrażeń.

adres: Via Paolo VI 29

Kawa z widokiem na Watykan, rzymskie punkty widokowe

Kawa z widokiem na Watykan, foto: Carlo Mirante, CC BY 2.0

Roof Garden – Hotel Minerva

Taras Hotelu Minerwa to propozycja dla tych, którzy Rzymie planują udać się na naprawdę wyjątkową kolację. Nie ma co ukrywać – to jeden z najbardziej eleganckich tarasów, jaki znaleźć można w Wiecznym Mieście. Tutejsza restauracja funkcjonuje pod skrzydłami historycznego, ale i prawdziwie luksusowego hotelu. Menu jest więc z górnej półki, podobnie jak serwowane tu szampany czy wina. Wykwintną kolację umila piękny wystrój lokalu i przygrywający pianista. Do tego dodać trzeba oczywiście niebywałą otaczającą nas z każdej strony scenerię. Rozciągający się stąd pejzaż zasięgiem swym obejmuje kopułę Bazyliki św. Piotra i Plac Wenecki. Tak spędzony wieczór z pewnością na długo zachowamy w pamięci.

adres: Piazza della Minerva 69

La Terrazza – Hotel Capo

Okolice Koloseum to po zmroku jeden z najpiękniej oświetlonych zakątków miasta. Spowity światłem Amfiteatr Flawiuszów koniecznie obejrzeć trzeba o tej właśnie porze! Rzymskie punkty widokowe potrafią fundować prawdziwie zjawiskowe widoki. Do grona takich perełek z pewnością należy taras Hotelu Capo d’Africa. Zasiadając przy tutejszym stoliku Koloseum i starożytną część miasta mamy jak na dłoni. Niestety nie tak łatwo jest znaleźć się w tym miejscu. Taras dostępny jest wyłącznie dla gości hotelowych, a dla osób z zewnątrz tylko na specjalne okazje. Pozostaje więc kombinować lub obejść się smakiem.

adres: Hotel Capo D’Africa 54

Colosseum po zmroku, rzymskie punkty widokowe

Colosseum po zmroku, foto: Javier Vieras, CC BY 2.0

Aroma Restaurant – Palazzo Manfredi

Jeśli marzy się Wam kolacja w blasku Koloseum, inną propozycją niż trudno dostępny taras Hotelu Capo jest Palazzo Manfredi. W miejscu, w którym dziś wznosi się mieszczący restaurację budynek, niegdyś stały baraki walczących w Koloseum gladiatorów. Również tu Amfiteatr Flawiuszów jest więc na wyciągnięcie ręki. Poza ujmującymi pejzażami Palazzo Manfredi prawdziwie zaskoczy też wszystkich smakoszy. Tutejsza restauracja uhonorowana została gwiazdką Michelina, liczyć możemy więc tu na prawdziwą ucztę.

adres: Via Labicana, 125

La terraza  Rose – St.George Hotel

Via Giulia to naprawdę magiczny zakątek miasta – więcej o tej malowniczej brukowanej uliczce pisaliśmy tutaj. Jeśli chcielibyście dłużej rozkoszować się tą właśnie okolicą, zajrzyjcie na taras St.George Hotel. Roztaczające się stąd widoki, przepyszna kuchnia bazująca na owocach morza i różowe wino – specjalność lokalu – przyciągają tłumy! Miejsce nie tak łatwo tu zdobyć, a ceny pewnością nie należą do najniższych. Jednak na niezapomnianą kolację to wręcz wymarzone miejsce!

adres: Via Giulia 62

Na tę rzymską ulicę z pewnością warto zajrzeć, rzymskie punkty widokowe

Na tę rzymską ulicę z pewnością warto zajrzeć, foto: fourthandfifteen, CC BY 2.0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *