[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Nowe zasady zwiedzania we Włoszech

Muzea Kapitolińskie

Jeżeli pragniesz zwiedzić za darmo rzymskie muzea oraz inne atrakcje kulturalne, teraz masz ku temu okazję! Nowy minister kultury i sztuki wprowadził zmiany, dzięki którym m.in. w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wszyscy obywatele UE mogą zwiedzać najważniejsze atrakcje we Włoszech zupełnie za darmo. To jednak nie jedyne zmiany. Poznaj również inne zmiany.

W lipcu 2014 roku zostały we Włoszech wprowadzone nowe zasady zwiedzania muzeów oraz innych publicznych atrakcji kulturalnych. Zmieniły się przede wszystkim zasady darmowych wstępów do tego rodzaju instytucji. Za darmo zwiedzać mogą teraz jedynie osoby poniżej 18 roku życia. Do tej pory z przywilejów tych mogły korzystać również osoby, które ukończyły 65 rok życia. Obecnie są one zobligowane do zakupu biletu w normalnej cenie. Bilety ulgowe mogą zakupić w tej chwili osoby, które mają mniej niż 25 lat.

W miejsce zniesionych ulg, włoski minister kultury i sztuki postanowił umożliwić wszystkim obywatelom Unii Europejskiej darmowe zwiedzanie publicznych atrakcji kulturalnych (muzeów, galerii, zabytków archeologicznych, parków i ogrodów, które zostały sklasyfikowane jako zabytki) w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Oprócz tego, wydłużony został czas otwarcia głównych muzeów (w tym Koloseum) w piątki do godziny 22.

Koloseum/ fot. http://www.pinterest.com/pin/423971752393069503/

Koloseum/ fot. http://www.pinterest.com/pin/423971752393069503/

Dodatkowo, dwa razy w ciągu roku wszystkie muzea, a także stacje archeologiczne będą dostępne dla zwiedzających w cenie 1 EUR.

Warto pamiętać, że niektóre miejsca (jak Koloseum czy Zamek Świętego Anioła) są bardzo popularne wśród turystów i tym samym mocno oblegane nawet w zwykłe dni. Należy więc wziąć pod uwagę, że w dni darmowego zwiedzania liczba zwiedzających może zwiększyć się jeszcze bardziej.

Wykorzystaj okazję na tańsze zwiedzanie zabytków miasta, planując kilkudniowy pobyt we włoskiej metropolii. Już dziś zarezerwuj bilety lotnicze z Polski do Rzymu.

2 komentarz w “Nowe zasady zwiedzania we Włoszech
  1. Takie informacje zazwyczaj podawane są z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Poprzednio akcja z muzeami za symboliczne 1 EUR była 16 maja w ramach Nocy Muzeów. Kolejna na chwilę obecną nie jest znana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *