DreamPoints

Najlepsze filmy z Festiwalu w Cannes w rzymskich kinach!

fot. http://www.agisanec.lazio.it/

Między 10 a 16 czerwca br. w Rzymie ma miejsce kolejna, już 18, edycja Le vie del Cinema da Cannes a Roma. Wydarzenie to, odbywające się kilka dni po zakończeniu Filmowego Festiwalu w Cannes, pozwala mieszkańcom włoskiej stolicy na obejrzenie najlepszych filmów tegorocznego festiwalu. Każdy, kto w ciągu tych siedmiu dni wybierze się do jednego z czterech kin, ma możliwość zobaczenia ponad dwudziestu produkcji w oryginalnej wersji językowej z włoskimi napisami, w tym najlepszego filmy festiwalu – „Sen zimowy”, który otrzymał nagrodę główną – Złotą Palmę.

Włoskie Festiwale Filmowe to prawdziwa uczta dla amatorów kina. Warto postarać się znaleźć promocje na tanie loty do Rzymu w tym okresie, by móc obejrzeć najciekawsze kinowe propozycje.

Poniżej znajdziecie adresy kin, w których do 16 czerwca grane są filmy:

  • ALCAZAR Via Cardinale Merry del Val, 14,
  • EDEN FILM CENTER Piazza Cola di Rienzo, 74,
  • GREENWICH Via Giovanni Battista Bodoni, 59,
  • QUATTRO FONTANE Via delle Quattro Fontane, 23.

Bilety można nabyć w cenie 7 EUR. Seniorzy oraz studenci mogą skorzystać ze zniżki i kupić bilety za 6 EUR. Po seansach przewidziane są także różne imprezy oraz spotkania z reżyserami i obsadą poszczególnych filmów.

Wydarzenie organizowane jest przez ANEC Lazio przy współpracy z Departamentem Kultury, Kreatywności i Promocji Artystycznej Rzymu i Stolicy Kultury i Polityki Młodzieżowej Regionu Lacjum.

Więcej możesz dowiedzieć się na oficjalnej stronie internetowej ANEC Lazio.

(Visited 81 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>