[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Lotnisko Fiumicino: dojazd

Lotnisko Fiumicino, Rzym, Włochy, lotnisko Fiumicino dojazd

Lotnisko Rzym Fiumicino im. Leonarda da Vinci położone jest w odległości trzydziestu dwóch kilometrów na południowy-zachód od centralnej części miasta. Sprawdź, jak najszybciej i najwygodniej dotrzeć do centrum z tego największego portu lotniczego – lotnisko Fiumicino. Dojazd jest bardzo dobrze rozplanowany i zdecydowanie nikt nie będzie miał problemu z dostaniem się do miasta.

Lotnisko Fiumicino, Rzym, Włochy, lotnisko Fiumicino dojazd

Lotnisko Fiumicino, Rzym, Włochy / fot. Benutzer:Raboe001@wikimedia

Lokalizacja

Port lotniczy Fiumicino znajduje się w pobliżu Grande Raccordo Anulare – obwodnicy okrążającej Rzym. Kierowcy zmierzający na lotnisko, z obwodnicy zjechać powinni na autostradę A91 Rzym-Fiumicino. Do celu podróży doprowadzą ich rozmieszczone na niej znaki drogowe, które wskażą, w jaki sposób trafić do danego terminala. Lotnisko oferuje także możliwość wypożyczenia samochodu. Dostępne są firmy takie jak: Auto Europa, Avis, Budget, Easycar, Europcar, Hertz, Italy by car, Locauto Rent, Maggiore, Sixt. Niewielkie auto wypożyczysz na jeden dzień już za ok. 60 euro (ok. 245 zł).

Autobusy

Dojazd do centrum miasta zapewniają korzystającym z lotniska liczne linie autobusowe. Przed Terminalem 2, w hali przylotów, zlokalizowane są autobusy linii COTRAL. Przystanek ten jest oznaczony jako: Regional Bus Station. Autobusy zatrzymują się na: Piazza dei Cinquecento (przed Museo Nazionale Romano – Muzeum Narodowym w Rzymie), stacji Roma Tiburtina, stacji Cornelia linii A metra oraz stacji Eur-Magliana linii B metra. Podróż trwa około godziny. Bilety kupić można w punktach sprzedaży wyrobów tytoniowych i gazet lub w autobusie (z dopłatą).
Autobusami Terravision lub Sit Bus Shuttle dojedziesz do stacji głównej Termini. Odjeżdżają one z przystanku niedaleko wyjścia Terminal 3 – Przyloty. Kursy odbywają się codziennie, co ok. 30 minut. Czas jazdy to ok. 55 minut. Bilety nabyć można on-line lub w autobusie.
Od poniedziałku do niedzieli kursują także autobusy linii Autonoleggio Tirreno, którymi w 45 minut dojedziesz do Stacji Ostiense – Piazzale Partigiani. Bilety kupić można po wejściu do pojazdu, a przystanek autobusowy na lotnisku znajduję się w pobliżu wyjścia Terminal 3 – Przyloty. Tam też znajdziesz autobusy linii Atral-Schiaffini, które kursują codziennie do stacji kolejowej Termini (ulica Giolitti).

Taksówki

W każdym terminalu znajdują się postoje taksówek. Koszt przejazdu zależy do miejsca docelowego, waha się od 25 do 120 euro (ok. 100 – 500 zł). Na przykład za podróż do stacji kolejowej Tiburtina, skąd dalej możesz podróżować metrem lub koleją, zapłacisz 55 euro (ok. 225 zł).

Kolej

Dojazd do centrum zapewnia także kolej. Z lotniska szybko i wygodnie (w ok. 30 minut) do dworca kolejowego Termini dojedziesz, dzięki „Leonardo Express”. Bilet kosztuje 14 euro (ok. 57 zł). Na głównych stacjach kolejowych (Tiburtina, Tuscolana, Ostiense, Trastevere) zatrzymuje się też z linia Sabina-Fiumicino (FR1). Za dojazd do lotniska zapłacisz 8 euro (ok. 33 zł).

Carpooling

Fiumicino przygotowało także dla pasażerów usługę Carpooling. Jeden pojazd służy do przewozu kilku osób, które łączy wspólny cel podróży. Dzięki temu, korzyści odnosi zarówno środowisko, jak i podróżujący, którzy zapłacą mniej za transport.

Rezerwując bilety lotnicze do Rzymu warto wybrać najlepiej skomunikowane lotnisko z miastem, by oszczędzić sobie problemów z dojazdem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *