[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Lotnisko Ciampino: dojazd

Lotnisko Ciampino, Rzym, Włochy, lotnisko Ciampino dojazd

Za obsługę ruchu lotniczego odpowiedzialne są dwa lotniska w Rzymie. Drugim pod względem wielkości portem lotniczym stolicy Włoch, jest lotnisko Ciampino. Dojazd do centrum jest bardzo dogodnie rozplanowany. Szczególnie, że usytuowane jest ono piętnaście kilometrów na południowy wschód od miasta. Dowiedz się, za pomocą jakich środków transportu dotrzesz do centralnej części Rzymu.

Lotnisko Ciampino, Rzym, Włochy, lotnisko Ciampino dojazd

Lotnisko Ciampino, Rzym, Włochy / fot. Ra Boe@wikimedia

Lokalizacja

Port lotniczy Ciampino znajduje się w sąsiedztwie obwodnicy Rzymu – Grande Raccordo Anulare. By do niego dotrzeć, należy jechać drogą Appia Nuova, w kierunku Castelli Romani. Na lotnisku, w pobliżu wejścia, zlokalizowane są wypożyczalnie samochodów firm takich jak: Auto Europa, Avis, Budget, Europcar, Hertz, Locauto Rent, Maggiore, Sixt. Niewielkie auto na jeden dzień wypożyczyć można za ok. 60 euro (ok. 245 zł).

Autobusy

Do centrum dojedziesz dzięki wielu liniom autobusowym. Wybierać można między autobusami linii takich jak: Atral, Cotral, Sit, Terravision, Schiaffini. W 40 minut linią Atral dotrzesz do stacji kolejowej Termini w centrum Rzymu. Autobusy te kursują codziennie, z wyjątkiem niedziel i świąt. Koszt biletu to 4,50 euro (ok. 18 zł).
Zaledwie 5 minut zajmie Ci podróż do stacji kolejowej Ciampino (Ciampino Città), z której co piętnaście minut kursują pociągi m.in. do centralnej części miasta, Castelli Romani i stacji głównej Termini. Przystanek autobusowy znajduje się tuż obok budynku terminala. Bilet kosztuje 1,20 euro (ok. 5 zł), a za każdą walizkę o nadmiernym rozmiarze trzeba dopłacić 1,20 euro. Nabyć go można w autobusie bądź w kasie wewnątrz strefy przylotów.
W piętnaście minut natomiast dojedziesz do stacji metra Anagnina , skąd szybko można podróżować po Rzymie. Co trzy minuty metro kursuje stamtąd do centrum Rzymu. Cena biletu wynosi 1,20 euro, może być wyższa w przypadku dodatkowej opłaty za walizkę.

Taksówki

W pobliżu wyjścia z portu lotniczego znajdują się postoje taksówek. Cena za przejazd, w zależności od miejsca docelowego, waha się od 30 do 50 euro (od 122 do ok. 200 zł). Za podróż do stacji Tiburtina zapłacisz 35 euro (ok. 143 zł).

Korzystając z promocji na tanie loty do Rzymu warto sprawdzić informacje dotyczące lotniska, na które będziemy przylatywać i jego połączenia komunikacyjnego z miastem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *