[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Listopad 2018 w Rzymie

Parada Rzym Romaeuropa

Piękno Wiecznego Miasta podkreślają złocące się liście i ciepłe, jesienne światło. Listopad jest miesiącem z największymi opadami w ciągu roku, co jednak nie powinno zniechęcić do zwiedzania.

roma jazz festival

roma jazz festival / źródło:https://www.romeing.it

 

Niezwykły festiwal Roma Europa Festival

Od pokazów filmowych, poprzez koncerty, prelekcje, aż po paradę – tak różnorodny listopad nie spotkał jeszcze fanów sztuki w Rzymie! Roma Europa Festival zapewni rozrywkę zarówno małym, jak i dużym miłośnikom kultury. Coś dla siebie znajdą również poszukujący niskobudżetowych rozrywek, ponieważ część wydarzeń jest darmowa.

W baśniowy świat teatru zabiorą nas artyści z Teatro delle Briciole in Parma. „Gretel e Hänsel” jest częścią pięknie zrealizowanej trylogii, w której dopracowane arie i oprawa muzyczna dopełnione są pełną przepychu scenografią. W podróż po ścieżce z okruszków zostawionej przez baśniowe rodzeństwo wybrać się będzie można 17 i 18 listopada 2018 r.

Z intrygujących wydarzeń warto wybrać się na projekcję kompozycji Ryoji Ikedy, „music for percussion”. Skomponowany z matematyczną precyzją utwór łączy minimalizm środków ze zmaksymalizowanym wyrazem barwy i dźwięku.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej festiwalu.

Listopad w Rzymie

Hans i Gretel / źródło:https://romaeuropa.net/en/festival-2018/gretel-e-hansel/

 

Wieczne miasto w deszczu

Listopad może zaskoczyć turystów deszczową aurą. Niektóre z obiektów w Wiecznym Mieście szczególnie dobrze prezentują się w deszczu. Panteon, dzięki otwartej kopule, podczas opadu wygląda unikatowo. Struga deszczu wpadająca przez okrągły otwór gra wieloma barwami w załamującym się świetle. Tanie loty do Rzymu zachęcą do zobaczenia tego niezwykłego widoku na własne oczy!

Panteon zwiedzać można od poniedziałku do soboty w godzinach 8.30-19.30, oraz w niedziele 9-18.

panteon rzym

Panteon/źródło:https://unsplash.com/photos/3RnR7nmXcqs

Artystyczny listopad 2018 w Rzymie

Ulice Wiecznego Miasta 10 listopada 2018 roku zostaną opanowane przez przebierańców w wielobarwnych, wymyślnych strojach. O 11 rozpocznie się tegoroczna parada, dzięki której dzieła wyjdą z narodowego muzeum sztuki współczesnej prosto w ruchliwą przestrzeń placu Testaccio. La Parade Moderne jest wydarzeniem inspirowanym sztuką współczesną tworzoną przez takie ikony jak Malevic, Munch, Magritte, czy De Chirico. Parada jest częścią festiwalu Roma Europa i oczywiście jest imprezą darmową.

Więcej informacji na temat parady można znaleźć tutaj.

Parada Rzym Romaeuropa

Parada podczas festiwalu Romaeuropa/źródło:https://romaeuropa.net/

Z jazzem poprzez jesień

Tradycja festiwali jazzowych w Wiecznym Mieście sięga 40 lat. Odbywające się w Auditorium Parco della Musica koncerty są czymś, bez czego listopad w Rzymie nie był by już tak samo pięknym miesiącem. Tygodniowe święto muzyki gości artystów ze sceny włoskiej i światowej. Darmowe wydarzenia odbywające się w Teatro di Villa Torlonia w listopadowe soboty zachęcą do poznania nowych dźwięków.

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.

 

Jesień w Rzymie zapowiada się wyjątkowo kulturalnie! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *