[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Lipiec w Rzymie

Letnie koncerty w Villa Ada Lipiec w Rzymie

Lipiec w Wiecznym Mieście to czas, w którym ruch turystyczny sięga zenitu. Bez obaw! Tłumy podróżnych to nie jedyne, na co wtenczas można tu liczyć. Wakacje w mieście to czas festiwali, intrygujących wystaw i letnich wyprzedaży. Z tą bogatą ofertą warto zawczasu się zapoznać!

Autoportret Leonarda na Kapitolu

Jeszcze przez cały lipiec na odwiedzających Muzea Kapitolińskie czeka nie lada niespodzianka. To tu właśnie obejrzeć można słynny autoportret renesansowego mistrza Leonarda da Vinci, który należycie strzeżonym konwojem przybył tu wprost z Biblioteki Królewskiej w Turynie. Cała wystawa to oczywiście nie tylko wiekopomne dzieło, nie zabraknie tu opowieści o życiu autora, historycznego kontekstu oraz możliwości bliższego przyjrzenia się technice, w której rysunek został wykonany. Na uwadze warto mieć fakt, iż jak ostrzegają organizatorzy to ostatnia szansa na ujrzenie tego wybitnego autoportretu! Delikatne, ponad 500-letnie dzieło z obawy przed zniszczeniem, raczej nie będzie już gościć na wystawowych salach. Ci, którzy kupili bilety lotnicze do Rzymu na okres wakacji i spędzą lipiec w Rzymie mają więc dosłownie niepowtarzalną okazję, by na własne oczy ujrzeć ten jeden z najsłynniejszych rysunków na świecie. Bilet wstępu: 5 euro, miejsce: Muzea Kapitolińskie, wystawa czynna od 9.30 do 19.30.

Festa de Noantri

Druga połowa lipca to czas, w którym Zatybrze tętni życiem jeszcze bardziej niż zazwyczaj. Na wieczorne koncerty, tańce, sportowe zabawy oraz smakowite jedzenie i wino, których gdzie jak gdzie, ale we Włoszech zabraknąć nie może, załapać się tu będzie można niemal każdego wieczoru przez dwa ostatnie tygodnie miesiąca. Wszystko to zaś za sprawą święta patronki dzielnicy – Matki Boskiej Rzecznej, które lokalna społeczność nad wyraz hucznie obchodzi do dzisiaj. Pojawi się więc i wielobarwna procesja, a całość obchodów zwieńczona zostanie spektakularnym pokazem sztucznych ogni. Miejsce: Piazza di Santa Maria, wstęp: darmowy.

Fiesta na Zatybrzu lipiec w Rzymie

Fiesta na Zatybrzu https://flic.kr/p/2geMcV

Lipiec w Rzymie – strefa dźwięku

Lato to zawsze czas muzycznych festiwali, nic więc dziwnego, że i Rzym w temacie tym wiele ma do zaoferowania. Villa Ada i Città dell’Altra Economia w dzielnicy Testaccio to dwie lokalizacje, w których w lipcowe wieczory z pewnością nie zabraknie muzycznych atrakcji. Te dwa festiwale: Roma Incontra Il Mondo oraz Eutropia Festival, to dwie sceny, na których zagrają zarówno włoscy, jak i międzynarodowi artyści. Warto więc wcześniej rzucić okiem na szczegółowy program artystyczny obu imprez oraz zamówić wybrane bilety. Przy okazji! Zielone plenery Villa Ada to również market na świeżym powietrzu – między godziną 18 a północą w pełnej krasie rozkwita tu vintage targowisko.

Muzyczne spotkanie z nieco innej bajki to z kolei Festival Di Caracalla. Tam, w scenerii starożytnych rzymskich term, miłośnicy opery wsłuchać będą mogli się w wybrane dzieła znakomitego włoskiego kompozytora Pucciniego. Madame Butterfly, Cyganeria i Turandot wystawiane w tak niezwykłych plenerach to dla melomanów z pewnością niezwykłe wydarzenie.

Wakacyjne koncerty w Villa Ada Lipiec w Rzymie

Wakacyjne koncerty w Villa Ada https://flic.kr/p/27BY3s

Letnie wyprzedaże

Lipiec w Rzymie to nie tylko najgorętszy turystyczny okres, to również czas letnich wyprzedaży. Ci więc, którzy między sklepowymi półkami czują się jak ryby w wodzie wybierając się do Rzymu w tym właśnie czasie pomyśleć powinni o dodatkowej, pustej walizce. „Saldi” to właśnie to magiczne słowo, które w zakupowym szale wskazywać powinno drogę. Jakby nie było w końcu to idealna okazja na to, by z Wiecznego Miasta przywieźć pamiątki, o których wcześniej nam się nie śniło. Wtenczas nawet najbardziej niezwykłe perełki włoskiej mody możliwe są do zdobycia. Wiele markowych butików po zamkniętych wyprzedażach dla stałych klientów otwiera swe drzwi dla wszystkich, którzy mają ochotę zajrzeć do środka. O czym w tej zakupowej gorączce warto pamiętać? Każda z wyprzedawanych rzeczy powinna zostać opatrzona metką ze starą i nową ceną. Nie dajmy się więc zwieść oszustom, którzy tylko iluzorycznie dokonują obniżki!

Nadmorska eskapada

Z Rzymu nad morze to już w zasadzie jeden krok, a wykonać powinni go szczególnie Ci, którym nieobce są szaleństwa na wysokich falach. W oddalonym o 50 km na północ Santa Severa w dniach 24-26 lipca rusza 17 edycja Italia Surf Expo. Nie tylko doświadczeni surferzy znajdą tu coś dla siebie! Ten wielokrotnie nagradzany festiwal to oczywiście pokazy mistrzów, którzy brawurowo zmierzą się z morskimi bałwanami, co ciekawe i na tych, którzy po raz pierwszy spróbować chcą wodnych szaleństw nie brak tu licznych propozycji. Darmowe lekcje z zakresu rozmaitych wodnych sportów powinny przyciągnąć uwagę! Poza tym na przybyszy czeka możliwość stąpania po morzu w nadmuchiwanej wodnej kuli, koncert Frankie Chaveza czy całonocna impreza na plaży. Miejsce: okolice położonego nad samym brzegiem zamku w miejscowości Santa Severa.

Sprawdź również inne propozycje na letnie dni w Rzymie!

Chwila nad morzem lipiec w Rzymie

Chwila nad morzem https://pixabay.com/pl/internaut%C3%B3w-surf-deska-surfingowa-554355/

One Comment on

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *