[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Jezioro w Ogrodach Willi Borghese zostanie osuszone

Świątynia Asklepiosa w Ogrodach Willi Borghese, Rzym, Włochy , atrakcje Rzymu

Niedawne odkrycie wycieku wody sprawiło, że jezioro w Ogrodach Willi Borghese zostanie osuszone i poddane renowacji. Wart ok 1,500,000 € projekt odbije się nie tylko na turystach i mieszkańcach, którzy uwielbiają pływać łódką w malowniczej okolicy. O wiele poważniejsze konsekwencje będzie on miał dla zwierząt zamieszkujących ten teren.

Świątynia Asklepiosa w Ogrodach Willi Borghese, Rzym, Włochy , atrakcje Rzymu

Świątynia Asklepiosa w Ogrodach Willi Borghese, Rzym, Włochy / fot. Jean-Christophe BENOIST@wikimedia

Przeniesione zostanie około 100 żółwi, 70 karpi, 60 kaczek, oraz dziesiątki innych ptaków. Jednak gdzie znajdą swój nowy dom? Nowa lokacja nie została jeszcze podana. Pewne jest jednak, że muszą zostać one usunięte z miejsca prowadzenia prac renowacyjnych.

Powstała idea, by zwierzęta umieścić w ZOO. Musiałyby zostać one jednak przebadane oraz poddane kwarantannie, co utrudnia i wydłuża proces. Jako alternatywę zasugerowano stworzenie klatek dla zwierząt w okolicy. Całość pozostaje do tej pory nie rozstrzygnięta.

Warto zaplanować swój pobyt w stolicy Włoch nieco wcześniej, by zaznaczyć sobie obiekty i muzea znajdujące się w renowacji. Sprawdźmy ofertę miasta przed zakupieniem biletów lotniczych do Rzymu z Polski 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *