[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Festa della Repubblica, czyli Święto Republiki Włoskiej

Festa della Repubblica

2 czerwca Włochy obchodzą najważniejsze święto narodowe – Festa della Repubblica. Właśnie tego dnia w 1946 roku odbyło się referendum, w wyniku którego po zakończeniu II wojny światowej, narodziła się Republika Włoska.

Co roku 2 czerwca cały kraj świętuje. Najwięcej jednak dzieje się w stolicy – Rzymie. W 1948 roku po raz pierwszy na Via dei Fori Imperiali odbyła się wielka defilada. Rok później w całym kraju odbyło się ich 10. Parada wojskowa, w której udział biorą największe osobistości państwowych władz, jest obecnie nieodłącznym elementem obchodów Festa della Repubblica.

Jednym z najważniejszych momentów podczas świętowania 2 czerwca, jest złożenie wieńca laurowego przy pomniku Nieznanego Żołnierza na Ołtarzu Ojczyzny. Po ceremonii następuje uroczyste otwarcie dla publiczności ogrodów Pałacu Kwirynalskiego, który jest siedzibą Prezydenta Włoch. Towarzyszą temu występy zespołów muzycznych, a także orkiestr wojskowych i cywilnych. Dodatkową atrakcją są przeloty i pokazy Włoskich Sił Powietrznych, podczas których na niebie pojawiają się trzy dymne smugi w kolorach włoskiej flagi: zielonym, białym i czerwonym.

Pokazy Włoskich Sił Powietrznych podczas Festa della Repubblica/ fot. http://www.pinterest.com/pin/221520875391741457/

Pokazy Włoskich Sił Powietrznych podczas Festa della Repubblica/ fot. http://www.pinterest.com/pin/221520875391741457/

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Święta Republiki Włoskiej, odwiedź oficjalną stronę internetową. A potem nie zastanawiaj się długo, tylko od razu zarezerwuj bilety lotnicze do Rzymu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *