[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Dodatkowe rzymskie atrakcje

Wieczorem Rzym od strony rzeki prezentuje się naprawdę zjawiskowo!, dodatkowe rzymskie atrakcje

W Rzymie nie sposób się nudzić. Każdy, kto regularnie powraca w to miejsce, wie, że zawsze jest tu coś do odkrycia. Wieczne Miasto, poza regularnymi atrakcjami, dla odwiedzających je przybyszów przygotowało też intrygujące dodatkowe niespodzianki. Zwiedzanie urozmaicić możemy więc rejsem łódką, przejażdżką na końskim grzbiecie, gladiatorskim szkoleniem bądź nauką gotowania. Wśród przygotowanych propozycji z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Rzymska lekcja gotowania

Włoska stolica zachwyca niebywałym klimatem, wspaniałymi zabytkami, muzeami i galeriami sztuki oraz oczywiście pysznym jedzeniem. Każda podróż do Włoch jest niesamowitą kulinarną przygodą. Włosi uwielbiają przecież gotować, a ich zamiłowanie do świeżych sezonowych produktów i dań chlubiących się prostotą znane jest na całym świecie. Włoską pizzę zjeść można niemal w każdym zakątku globu – to prawda! Rzadko kiedy smakuje ona jednak tak, jak w samej Italii. Jeśli pichcenie sprawia Wam przyjemność, chcecie poznać sekrety kulinarnych mistrzów i we własnej kuchni cieszyć się prawdziwymi włoskimi smakami, warto wykorzystać okazję i podczas wizyty w Wiecznym Mieście wybrać się na lekcję gotowania. Dzięki warsztatom takim poznamy szczyptę tutejszych kulinarnych tradycji oraz nauczymy się własnoręcznie wytwarzać makaron! Kursów do wyboru jest wiele. Osobiście polecamy te organizowane na Via dei Fienaroli 5 przez Andrea Consoli bądź poprzedzone wyprawą na market Campo de’Fiori kursy stworzone przez Fabio Bongianni’ego.

Po kulinarnym kursie w Wiecznym Mieście z pewnością uda nam się przygotować wspaniały włoski makaron!, dodatkowe rzymskie atrakcje

Po kulinarnym kursie w Wiecznym Mieście z pewnością uda nam się przygotować wspaniały włoski makaron!

Antycznym szlakiem na końskim grzbiecie

Spacer via Appia zawsze wywiera duże wrażenie. Jakby nie było, arteria ta jest przecież prawdziwą królową wśród starożytnych rzymskich dróg. Via Appia swego czasu była najważniejszym traktem komunikacyjnym i handlowym łączącym północ i południe Półwyspu Apenińskiego. Nic więc dziwnego, że natkniemy się przy niej na antyczne ruiny term, katakumb i grobowców. Na ten najstarszy z rzymskich traktów można oczywiście ruszyć piechotą. Jeśli chcemy jednak wyprawę nieco urozmaicić, warto postawić na opcję zwiedzania na końskim grzbiecie. Sposobem tym nie tylko uda nam się znacznie więcej zobaczyć, ale i poczuć będziemy mogli się tak, jakbyśmy naprawdę odbyli małą podróż w czasie. Jak na dodatkowe rzymskie atrakcje przystało, oferta programowa jest bogata. Wybrać możemy więc przejażdżkę trwającą od godziny do trzech godzin, wersję romantyczną o zachodzie słońca bądź wyprawę połączoną z obiadem. Więcej szczegółów odnaleźć można tutaj.

Via Appia idealnie nadaje się nie tylko na rower, ale i na końską przejażdżkę!, dodatkowe rzymskie atrakcje

Via Appia idealnie nadaje się nie tylko na rower, ale i na końską przejażdżkę!

Dodatkowe rzymskie atrakcje – spotkanie z muzyką klasyczną

W Rzymie o każdej porze roku załapać możemy się na wspaniałe koncerty. Na miłośników klasycznego brzmienia zawsze czeka też repertuar przygotowany przez Teatro dell’Opera di Roma. Operowe gmachy mają swój niepowtarzalny klimat. Odwiedzających Rzym melomanów, zachęcamy jednak do posłuchania muzyki i w innych zjawiskowych przestrzeniach. Jak okazuje się, w wielu zakątkach Wiecznego Miasta odbywają się cykliczne koncerty. Tak też z muzyką barokową spotkać możemy się w Galleria Doria Pamphilj, gdzie wsłuchując się w dawne brzmienia, przy okazji obejrzeć uda nam się zgromadzoną w tym XVII wiecznym pałacu kolekcję rzeźb i malarstwa. W tym samym miejscu spędzić możemy też wieczór romantyczny okraszony najpiękniejszymi miłosnymi ariami i duetami, a zakończony kolacją przy świecach na Borromini Terrace na Piazza Navona. Na średniowieczną muzyczną ucztę zaprasza z kolei kościół Santa Maria della Concezione dei Cappucino. Tu w mroku, przy blasku gromnic uda nam się wysłuchać chorałów gregoriańskich. Chętni zwiedzić będą mogli też nieco mrożącą krew w żyłach Kryptę Kapucynów. Dokładny program cyklicznych muzycznych wydarzeń odnajdziecie tutaj.

W Rzymie koncerty muzyki klasycznej odbywają się w różnych zabytkowych przestrzeniach, dodatkowe rzymskie atrakcje

W Rzymie koncerty muzyki klasycznej odbywają się w różnych zabytkowych przestrzeniach, foto: Roma Opera Omnia, CC BY-ND 2.0

Choć na chwilę stań się gladiatorem!

O współczesnej szkole gladiatorów już wspominaliśmy przy okazji specjalnych rzymskich atrakcji dla dzieci. Tutejsza grupa rekonstrukcyjna żywe spotkanie z historią proponuje jednak nie tylko najmłodszym. Zwiedzanie Koloseum podczas wizyty w Wiecznym Mieście jest oczywiście punktem obowiązkowym. Poza czytaniem przewodników, oglądaniem samej budowli i wsłuchiwaniem się w to, co do powiedzenia ma nam przewodnik, z miejscem tym spotkać możemy się jednak i w jeszcze inny sposób. Wdzianie tuniki, pasa i skórzanych rękawic okazać może się ciekawym doświadczeniem i naprawdę wspaniałą zabawą. Do ćwiczeń dostaniemy zaś najprawdziwszy rudis, czyli miecz treningowy. Dwugodzinny kurs przybliża historie dawnych rzymskich niewolników, pozwoli nam on też ciekawie spędzić czas oraz odprężyć się i nieco rozruszać podczas wykonywania walecznych ćwiczeń. Dodatkowe rzymskie atrakcje dają nam szansę przyjrzenia się antycznym dziejom z nieco innej strony.

Z historią tego miejsca zapoznać można się na wiele różnych sposobów, dodatkowe rzymskie atrakcje

Z historią tego miejsca zapoznać można się na wiele różnych sposobów

Rejs łódką

W krajobrazie włoskiej stolicy niezwykle ważną rolę odgrywa woda. Miasto to ciężko wyobrazić sobie bez fontann, akweduktów, bez morza i przecinającej je rzeki. Lubicie nie tylko rzymskie wodotryski, ale i tutejsze mosty oraz przechadzki nad samym Tybrem? Wszystkich tych, którzy doceniają rzeczne oblicze Wiecznego Miasta, zachęcamy do tego, by choć raz podczas urlopowej wizyty wybrać się na rejs łodzią. Gwarantujemy, że zejście nad wodę pozwoli nam odkryć zupełnie nowe oblicze tutejszej miejskiej przestrzeni. Również w kwestii wodnych atrakcji Rzym przygotował całkiem urozmaiconą ofertę. Możemy więc wybrać opcję hop-on hop-off, która pozwoli nam w różnych lokalizacjach wyskoczyć na ląd, pozwiedzać i wrócić na pokład kolejnej łodzi. Możemy też na statku zaplanować romantyczną kolację przy świecach i granej na żywo muzyce. W końcu nie jest tajemnicą, że Tyber najpiękniej prezentuje się właśnie wieczorową porą. Smakowita włoska kolacja i lampka pysznego wina najlepiej pozwolą docenić jego uroki. Chcecie przekonać się o tym na własnej skórze? Zarezerwujcie bilety lotnicze do Rzymu.

Wieczorem Rzym od strony rzeki prezentuje się naprawdę zjawiskowo!, dodatkowe rzymskie atrakcje

Wieczorem Rzym od strony rzeki prezentuje się naprawdę zjawiskowo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *