[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Atrakcje Rzymu

Świątynia Asklepiosa w Ogrodach Willi Borghese, Rzym, Włochy , atrakcje Rzymu

Chociaż większość turystów odwiedza stolicę Włoch ze względu na jej niesamowite zabytki, nie są one jedynymi rzeczami wartymi zobaczenia. Jest ich wiele więcej – atrakcje Rzymu są bowiem wyjątkowe. Niejednokrotnie są przyjemną oraz relaksującą alternatywą dla starożytnych i średniowiecznych budowli.

Świątynia Asklepiosa w Ogrodach Willi Borghese, Rzym, Włochy , atrakcje Rzymu

Świątynia Asklepiosa w Ogrodach Willi Borghese, Rzym, Włochy / fot. Jean-Christophe BENOIST@wikimedia

Rzym w zasięgu wzroku

Na zwiedzających Rzym, atrakcje turystyczne czekają na każdym kroku. Interesującymi miejscami są tarasy widokowe, spośród których warto wymienić np.: taras widokowy z parku Rocca Savella, taras na Gianicolo, na Monte Marino czy taras Ołtarza Ojczyzny. Ostatni z nich znajduje się w samym centrum miasta, w związku z czym widok z samego szczytu rozpościera się na starożytną część Rzymu. Wejście na ostatnie piętro kosztuje ok. 7 € i z pewnością jest warte swej ceny.

Odpoczynek na łonie natury

Bardzo duża część Rzymu została zagospodarowana jako parki miejskie. Jest ich wiele, a jednym z nich jest Villa Sciarra. Mimo, że jest to jeden z mniejszych parków miasta, turyści chętnie go odwiedzają, ponieważ może się on poszczycić licznymi fontannami i okazami flory – cedrami, cyprysami, magnoliami czy palmami z Wysp Kanaryjskich. Dzisiejszy kształt parku zawdzięcza się George’owi Wurtsatowi. Tutaj też, niegdyś znajdowały się ogrody Cezara. Ciekawym miejscem w Villi Sciarra jest ptaszarnia, gdzie w XX w. wspomniany wyżej właściciel trzymał białe pawie. Warto w takiej scenerii odetchnąć i nabrać sił na dalsze zwiedzanie.

Wodne szaleństwo

Atrakcje Rzymu to również aquaparki. Część z nich znajduje się poza Rzymem, ale najbliżej centrum znajduje się Hydromania. Ten wodny park jest idealnym wyborem na upalne dni. Ma powierzchnię 80 tys. m² i posiada zjeżdżalnie typu kamikadze, basen ze sztucznymi falami oraz sześciotorową ślizgawkę. Coś dla siebie znajdą zarówno dzieci, jak i dorośli – dla każdego przewidziano wiele wodnych niespodzianek. Miejscem dostarczającym podobnych rozrywek jest Zoomarine, położony 25 km od Rzymu, w miejscowości Torvianica. Spośród ciekawych propozycji wodnego kompleksu najbardziej interesujące wydają się być dwie: cyrk wodny, czyli seria pokazów z udziałem np. fok, morsów, uchatek oraz delfinarium.

Szepty historii

Dla miłośników archeologii i sztuki nie lada gratką jest grupa muzeów zlokalizowanych przy placu na Kapitolu – Muzea Kapitolińskie. Te atrakcje Rzymu, fascynują i kuszą turystów spragnionych doznań estetycznych. W muzeach można zobaczyć najwybitniejsze dzieła antyku, jak np.: posąg „Wenus Kapitolińskiej” dłuta Praksytelesa (IV w. p.n.e.), grecką rzeźbę „Amor i Psyche” (III w. p.n.e.) oraz konny posąg Marka Aureliusza (pierwowzór). Nie należy także zapominać o najsłynniejszym chyba symbolu Rzymu – „Wilczycy Kapitolińskiej”. Starożytne medaliony, monety, biżuteria, a także popiersia i sarkofagi – to inne ciekawe eksponaty. Warto też zwrócić uwagę na oryginalne połączenie budynków wchodzących w skład zespołu muzeów, czyli podziemną galerię przebiegającą przez Wzgórze Kapitolińskie.

Rzym oferuje nieskończona ilość atrakcji dla zwiedzających. Wystarczy zakupić bilety lotnicze do Rzymu i cieszyć się czasem we włoskiej stolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *