[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

Aplikacje, które pomogą Ci zwiedzić Rzym

Każdy choć raz w życiu powinien udać się do Rzymu i to nie ulega wątpliwości. Stolica Włoch wręcz przesycona jest zabytkami. Najlepiej wybrać się na tam z towarzyszem dobrze znającym Rzym, który wskaże nam te największe atrakcje oraz wytłumaczy, jak poruszać się komunikacją miejską. Co jednak zrobić, gdy w podróż do słynnego Miasta Siedmiu Wzgórz wybraliśmy się sami lub z osobą, która również jest tam pierwszy raz? W tej podbramkowej sytuacji pomogą nam aplikacje, które możemy w kilka sekund mieć na swoim telefonie.

Rome Map & Guide – praktyczny poradnik

rome mapAplikacja Rome Map & Guide dostarczy nam dużo wiedzy na temat Rzymu. Informacje są tam podzielone na 12 kategorii, takich jak: atrakcje, słowniczek, pogoda, hotele, najnowsze wydarzenia czy przelicznik walut. Większość z nich niestety dostępna jest tylko w języku angielskim. W słowniczku znajdziemy podstawowe włoskie wyrażenia, przetłumaczone na język angielski, hiszpański, niemiecki i francuski. Jedna dodatkowa, ogólna kategoria jest dostępna również w języku polskim.

Znajdziemy tam informacje na temat możliwości dotarcia do Rzymu (samolotem, samochodem, pociągiem, autobusem) oraz sposobów poruszania się komunikacją miejską, szczegółowe wskazówki, dotyczące miejsc noclegowych, łącznie z cenami oraz danymi kontaktowymi, a także kilka rad dotyczących tego, jak zachowywać się, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, na przykład kradzieży. Aplikacji tej można szukać również pod polską nazwą – Rzym Mapa Offline Przewodnik.

Rome Travel Guide – mapa Rzymu offline

Aplikacja Rome Travel Guide to gwarancja, że w Rzymie nigdy się nie zgubisz. Zawiera ona bardzo szczegółową mapę tego wielkiego miasta. Mając tę aplikację, możesz dowolnie zaplanować każdy dzień wizyty w stolicy Włoch – ona poprowadzi Cię bez przeszkód z jednego miejsca w drugie, nie wymagając przy tym połączenia z Internetem.

Dodatkowo, używając tej aplikacji możemy skorzystać z podpowiedzi jej twórców dotyczących tego, gdzie warto się udać. Możemy na przykład wybrać, iż szukamy miejsca, gdzie otrzymamy pomoc medyczną – wtedy pojawi się nam lista aptek, szpitali i innych punktów, gdzie przyjmują lekarze, wraz z adresami. Pozostałe kategorie miejsc to między innymi: „hotele”, „jedzenie”, „życie nocne”, „sklepy”, „architektura”. Niektóre lokalizacje zawierają komentarze innych użytkowników, którzy tam byli. Aplikacja ta jest dostępna w języku angielskim.

Rome MetroMap – mapa metra

Rome MetroMap to prosta aplikacja, która zawiera jasną i czytelną mapę rzymskiego metra. Widzimy na niej trasy wszystkich linii kolei podziemnej. Wyszczególniony jest każdy przystanek, dzięki czemu dokładnie możemy zaplanować swój przejazd, łącznie z przesiadkami. To absolutny niezbędnik dla wszystkich turystów, którzy zamierzają zwiedzać Rzym, posługując się komunikacją miejską.

Mapa metra w Rzymie/ fot. https://www.pinterest.com/pin/389209592771389213/

Mapa metra w Rzymie/ fot. https://www.pinterest.com/pin/389209592771389213/

Roma App – Rome City Guide – pomoc miejscowych dla przyjezdnych

Roma App to aplikacja stworzona dla turystów przez mieszkańców Rzymu. Znajdziemy tu informacje na temat tego, co można robić w Rzymie, gdzie można zjeść coś dobrego, jak miło i przyjemnie spędzić czas wolny oraz na temat pogody na najbliższe dni. Aplikacja ta jest dostępna w języku angielskim. Można z niej korzystać również w trybie off-line.

Aplikacje, które zostały tutaj opisane, pomogą Ci w sprawnym poruszaniu się po Rzymie, oraz dostarczą informacji na temat najważniejszych atrakcji tego miasta. Dzięki temu będziesz mógł świadomie wybrać to, co najbardziej Cię interesuje. Poza tym aplikacje nic nie ważą, zatem są o wiele bardziej praktyczne niż tradycyjne przewodniki. Dodatkowo, wszystkie te opisane tutaj są zupełnie darmowe. Zatem jeśli planujesz wyjazd do stolicy Italii i masz już bilety lotnicze do Rzymu, koniecznie pobierz je przed rozpoczęciem podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *