[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

10 pomysłów na randkę w Rzymie

Most Ponte Milvio w Rzymie, 10 pomysłów na randkę w Rzymie

Rzym to miasto, w którym historia miesza się z teraźniejszością, pełne wspaniałych zakamarków i monumentalnych zabytków. To miasto, w którym romans wisi w powietrzu. Randka tutaj dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń :).

1. Most Ponte Milvio

Jedno z najsłynniejszych miejsc dla zakochanych na świecie. Znajduje się on na północ od centrum Rzymu i już z daleka zachwyca milionami zawieszonych kłódek na barierkach i lampach. Na znak miłości, pary z całego świata przypinają kłódki ze swoimi imionami, a kluczyk do kłódki wrzucają do Tybru. Może nie jest to zbyt ekologiczne, ale jakże romantyczne ;).

Most Ponte Milvio w Rzymie, 10 pomysłów na randkę w Rzymie

Most Ponte Milvio w Rzymie / fot. http://www.pinterest.com/pin/203576845628455840/

2. Symbole Rzymu

Takie jak: Forum Romanum czy Panteon, znajdujący się na Piazza della Rotonda, to idealne miejsce na spacer za dnia i w nocy – dla zakochanych zarówno w sobie nawzajem, jak i w historii starożytności.

3. Koloseum

Prowadzi do niego Via dei Fori Imperiali. To wymarzone miejsce na zrobienie wspólnych zdjęć. Ponadto, gdy macie ochotę na romantyczną kolację na tyłach starożytnego włoskiego amfiteatru znajdziecie wspaniałe restauracje.

Koloseum, Rzym, Włochy, bilety do Rzymu

Koloseum, Rzym, Włochy / fot. J. Miers@wikimedia

4. Usta prawdy

Chcesz się dowiedzieć, czy uczucia Twojej ukochanej osoby są szczere? A może ma przed Tobą jakieś tajemnice? Udajcie się na Via della Greca 4 i sprawdźcie się wzajemnie przy tym legendarnym, marmurowym wykrywaczu kłamstw. Jego historia liczy już około 2000 lat. Wystarczy włożyć rękę w usta brodatego bóstwa i jeżeli nastąpi fałszywe świadectwo – dłoń zostanie odcięta ;).

Usta Prawdy, 10 pomysłów na randkę w Rzymie

Usta Prawdy / fot. http://www.pinterest.com/pin/557742735073446588/

5. Campo de’ Fiori

Każda kobieta uwielbia kwiaty, więc warto się udać do pola kwiatów, czyli do Placu Campo de’ Fiori i zakupić pachnący bukiet, a przy okazji spróbować pyszności sprzedawanych na targu. Historyczne miejsce znajduje się w pobliżu Placu Navona na pograniczu Rzymu Parione i Regola.

6. Hydromania

Może szaleństwo w parku wodnym, położonym w zachodniej części Rzymu? Znajduje się tam jedna z najszybszych we Włoszech zjeżdżalni, basen ze sztucznymi falami, sześciotorowa ślizgawka oraz wiele innych atrakcji, zapewniających miłe spędzenie czasu. Wejście na cały dzień dla osoby dorosłej kosztuje 19 EUR, a na pół dnia 14 EUR. Basen jest czynny pon.-pt. w godz. od 09:30 do 18:30, natomiast w weekendy do 19:00. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej.

7. Nocne szaleństwo

Coś dla par, które lubią potańczyć. Warto wybrać się do dzielnicy Testaccio-Piramide, która słynie z ciekawych miejsc rozrywkowych. Jednym z najchętniej odwiedzanych clubów jest AKAB. Wykorzystuje on w części prawdziwe groty tufowe, a na dwóch poziomach znajduje się dyskoteka i sala przeznaczona do koncertów na żywo. Klub otwarty jest od czwartku do soboty od godziny 23.30 do 05.00.

8. Santa Maria in Aracoeli

Warto odwiedzić kościół usytuowany w okolicy Muzeów Kapitolińskich. Prowadzą do niego czternastowieczne, strome schody. Według legendy, jeśli komuś uda się na nie wspiąć na kolanach, otrzyma wszystko, o co poprosi. Czy zakochani będą w stanie podjąć takie wyzwanie?

9. Galeria Borghese

Jeśli para oprócz siebie, kocha również sztukę, powinna się udać do tego niezwykłego muzeum, mieszczącego się w Willi Borghese przy Via Pinciana. Przechadzanie się wśród dzieł takich twórców jak: Rafael, Rubens, Botticelli, Tycjan czy Caravaggio, wydaje się być idealnym pomysłem na randkę. Bilety można zarezerwować na stronie internetowej.

10. Fontanna di Trevi

Pozycja obowiązkowa na liście, ponieważ wrzucenie monety do wody, gwarantuje powrót do tego wspaniałego miasta. Dodatkowo jest niezwykle urokliwa i z pewnością zachwyci każdego swoim pięknem i monumentalnością.

Fontanna di Trevi, Rzym, Włochy, zwiedzanie Rzymu

Fontanna di Trevi, Rzym, Włochy / fot. Diliff@wikimedia

Pomysły na randkę już są! Teraz warto zarezerwować bilety lotnicze do Rzymu i zaprosić na wyjazd ukochana osobę.

2 komentarz w “10 pomysłów na randkę w Rzymie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *