[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

10 pomysłów na nocne zwiedzanie Rzymu

Rzym nocą zapiera dech w piersiach

Rzym pełen jest atrakcji nie tylko za dnia. Nocą miasto zachwyci nas oświetleniem, mnogością klubów i restauracji. Bezsenność w Rzymie to najlepsze, co może się przytrafić ;).

Rzym nocą zapiera dech w piersiach

Rzym nocą zapiera dech w piersiach / fot. http://www.pinterest.com/pin/272045633715594933/

1. Bar del Fico

Nocne zwiedzanie Rzymu warto rozpocząć od smacznego aperitifu. Bar del Fico to przytulny, niewielki lokal, łączący w sobie klasę ze swojskim, włoskim wystrojem. Nazwa pochodzi od uroczego placu Piazza del Fico, przy którym się mieści. Zamawiając lampkę wina (5 EUR) lub drinka (8 EUR), możesz do woli częstować się zakąskami z zimnego bufetu.
Adres: Piazza del Fico 26

2. Antica Vineria

Miłośnicy dobrego wina nie mogą ominąć tej klimatycznej pijalni, oddalonej od zatłoczonych, turystycznych miejsc. Nawet jeśli nie masz swojego ulubionego gatunku, pracujący tam Włosi – prawdziwi znawcy – z pewnością znajdą coś dla Ciebie. Chyba nigdzie indziej lepiej nie poczujesz atmosfery beztroskich, rzymskich wieczorów, spędzanych na długich dyskusjach przy lampce wina.
Adres: Via Monte della Farina 37

3. L’Oasi della Birra

Knajpa położona w tętniącej życiem dzielnicy Testaccio (w której każdy nocny wędrowca znajdzie coś dla siebie). Oprócz wina, znajdziesz w niej ogromny wybór włoskiego i zagranicznego piwa. W ciągu dnia L’Oasi funkcjonuje tylko jako sklep, ale od ok. 17.30 można spokojnie usiąść przy stolikach, rozkoszować się ulubionym trunkiem i dyskutować przy włoskich zakąskach. Do trunku za 10 EUR w cenę wliczony jest talerz przystawek. Knajpa oferuje też większe dania: bruschetty, mięsa, sałaty.
Adres: Piazza Testaccio 41

4. Centrale Ristotheatre

Przeżyjesz tam niesamowity wieczór, który będzie ucztą dla ducha i ciała. Centrale Ristotheatre to stary teatr w centrum miasta, rozpoczynający drugie życie, ponieważ jest teraz nie tylko teatrem, ale i świetną restauracją. Od godziny 20 w stylowej sali serwowana jest kolacja, a potem kurtyna idzie w górę i rozpoczyna się widowisko. Może to być kabaret, koncert jazzowy, przedstawienie. Wielbiciele sztuki, dobrej rozrywki i włoskiej kuchni zapamiętają na długo taki wieczór.
Adres: Via Celsa 6;
Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej.

5. La Rosetta

Miejsce na elegancki i pyszny wieczór w jednej z najlepszych restauracji w mieście. Od lat 60. La Rosetta słynie z serwowania wybornych owoców morza i ryb. Stawia z powodzeniem na jakość, świeżość, różnorodność, więc nic dziwnego, że doczekała się tytułu „najlepszego miejsca w Rzymie, żeby zjeść”. Ceny zaczynają się od 10 EUR. Restauracja położona jest kilka kroków od Panteonu, niedaleko Piazza Navona.
Adres: 8 Via della Rosetta;
Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej.

6. Art Cafe Roma

Najpopularniejszy i najbardziej ekskluzywny punkt na mapie nocnego Rzymu. Miłośnicy clubbingu i dobrych imprez, rozkręcanych przez światowej sławy DJ-ów, koniecznie muszą tam trafić. Klub leży w malowniczym parku przy Villa Borghese i sam jest perełką, jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Oprócz dyskotek, odbywają się tam też koncerty ważnych, włoskich (ale nie tylko) artystów i pokazy mody.
Adres: Via del Galoppatoio 33;
Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej.

7. Micca

Wybuchowa mieszanka dla fanów klimatów retro, jazzu, bluesa. Klub, utrzymany w klimacie popartu, oferuje nie tylko fantastyczną zabawę przy muzyce lat 60., ale też okazjonalne widowiska burleskowe. W niedziele rano odbywa się tu pchli market, na którym można znaleźć prawdziwe skarby w stylu vintage. Oczywiście w klubie można też dobrze zjeść.
Adres: Via Pietro Micca 7a;
Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej.

8. Koloseum

Rzym nocą to nie tylko dyskotekowe szaleństwa. Odkryj magię zabytków Wiecznego Miasta, wybierając się na spacer po zmroku. Od maja do listopada organizowane jest specjalne, nocne zwiedzanie Koloseum. Z przewodnikiem można na spokojnie zobaczyć zakątki tak bardzo zatłoczone w ciągu dnia. Bilet co prawda kosztuje więcej niż ten dzienny (ok. 25 EUR), ale pięknie oświetlone wnętrza budynku i brak turystycznego gwaru zdają się być bezcenne.

9. Piazza Navona

Plac wzniesiony na ruinach starożytnego stadionu, z inicjatywy papieża Innocentego X. Nocą szczególne wrażenie robią podświetlone barokowe fontanny. XVII-wieczna Fontana dei Quattro Fiumi (Czterech rzek), XIX-wieczne Fontanna del Moro (Maura) oraz del Nettuno (Neptuna). Przy placu znajduje się kościół św. Agnieszki z XVII wieku.

10. Castel Sant’Angelo

Nocą dech w piersiach zapiera iluminacja Zamku Świętego Anioła i prowadzącego do niego ogromnego mostu Ponte San Angelo, ozdobionego barokowymi rzeźbami. Zamek był grobowcem cesarza Hadriana oraz jego rodziny i następców. Budowę tego kolistego mauzoleum zakończono w II wieku.

Jeżeli jesteś zainteresowany rzymskimi atrakcjami, już dziś zakup bilety lotnicze do Rzymu z Polski.

2 komentarz w “10 pomysłów na nocne zwiedzanie Rzymu
  1. poradnik super, ale dla bogatych…
    sprawdziliśmy dwie pozycje:
    La Rosetta – ceny może i od 10 euro ale za wodę mineralną, knajpka widać ładna i stylowa – gwiazdka michelin ale ceny takie, że za dwa dania i wino zapłaciliśmy grubo ponad 100 euro
    Centrale Ristotheatre – faktycznie dużo ludzi i fajnie, ale znowu nie na polską kieszeń. Wejściówka po 45 euro za osobę.

    Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *