[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Rzymie

Muzeum Explora, Rzym, 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Rzymie

Wieczne Miasto – miejsce pełne historii, przeszłości i zabytków. Dla nas – wspaniałe i urzekające, dla dzieci – potencjalne źródło nudy i marudzenia. Jak urozmaicić pobyt naszym najmłodszym? Podpowiadamy jakie atrakcje wybrać na rodzinne wyprawy i jak wywołać uśmiech na twarzach dzieci… i nie tylko ;)

1. Muzeum Explora

Jedno z najlepszych miejsc, do którego można udać się z dziećmi w Rzymie. Interaktywne muzeum zapewni najmłodszym wielogodzinną rozrywkę. Na Twoje pociechy czeka tam nie tylko świetna zabawa na przedziwnie zbudowanych placach. Dzieci mogą samodzielnie skonstruować proste urządzenia, wziąć udział w zabawach ruchowych i umysłowych, a nawet nauczyć się gotować! Muzeum przeznaczone jest dla dzieci do lat 12. Wizyta trwa 1h 45 minut. Wejście jest możliwe o godzinie 10, 12, 15 i 17 od wtorku do niedzieli. Wstęp kosztuje 8 EUR dla dorosłych i dzieci powyżej 3 lat. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej.

Muzeum Explora, Rzym, 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Rzymie

Muzeum Explora, Rzym / fot. http://www.pinterest.com/pin/125960120800837302/

2. Villa Borghese

Niezwykle malowniczy park, leżący w północnej części Rzymu. Z wizyty w nim ucieszą się nie tylko dorośli, ale i dzieci. Na terenie Villa Borghese można aktywnie spędzić czas: przepływając łódką jezioro, wybierając się na przejażdżkę wypożyczonymi rowerami lub kucyku, czy… udając się na lot balonem! Jeżeli będziecie mieć szczęście, być może uda Wam się natrafić również na kukiełkowy teatrzyk. Jedno jest pewne – w Villa Borghese dzieci nie będą się nudzić, a dodatkowym atutem jest to, że park jest otwarty przez cały czas.

Świątynia Asklepiosa w Ogrodach Willi Borghese, Rzym, Włochy , atrakcje Rzymu

Świątynia Asklepiosa w Ogrodach Willi Borghese, Rzym, Włochy / fot. Jean-Christophe BENOIST@wikimedia

3. Ogród Zoologiczny Bioparco

Znajduje się on w północnej części parku Villa Borghese. Działające już ponad sto lat zoo, jest doskonałym miejscem na spędzenie czasu z dziećmi. Spośród 222 gatunków zwierząt przebywających na terenie parku, na pewno większość zainteresuje nawet najbardziej znudzonych zwiedzających. Zoo można również poznawać z pokładu specjalnej kolejki, która kursuje wyznaczonymi trasami. Ogród otwarty jest codziennie od 9.30 do 18. W okresie jesienno-zimowym o godzinę krócej. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 15 EUR, dla dzieci powyżej 1 metra, a poniżej 12 lat – 12 EUR. Dla dzieci poniżej 1 metra wzrostu wstęp jest darmowy. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej.

ZOO Bioparco to niesamowita atrakcja nie tylko dla dzieci ;), 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Rzymie

ZOO Bioparco to niesamowita atrakcja nie tylko dla dzieci ;) / fot. http://www.pinterest.com/pin/34621490858625216/

4. Park wodny Hydromania

Hydromania to doskonałe rozwiązanie dla przebywających w Rzymie podczas upalnych dni. Kolorowe zjeżdżalnie, wspaniałe wodospady i baseny przeznaczone do licznych wodnych gier i zabaw, to z pewnością marzenie każdego zmęczonego zwiedzaniem małego turysty! Park czynny jest tylko latem (od czerwca do początku września) od 9.30 do 18.30 w tygodniu, a w weekendy pół godziny dłużej. Wstęp na cały dzień dla osoby dorosłej kosztuje 19 EUR, a dla dziecka (do 12 lat i 150 cm wzrostu) 14 EUR.

5. Janikulum

Janikulum to jedno ze wzgórz, na którym położony jest Rzym. Nie jest to szczególnie znane i popularne wśród turystów miejsce. Niewielu zatem wie, jak piękny widok się z niego roztacza. Jeżeli pragniesz pokazać swojemu dziecku niesamowitą panoramę starszej części Rzymu, razem z pięknymi kopułami i starożytnymi zabytkami, zabierz je na Janikulum! Na zboczach wzgórza wybudowano liczne, tarasowate fontanny, które umilają wędrówkę na szczyt.

6. Park rozrywki Rainbow Magicland

Bajkowe karuzele, zakręcone zjeżdżalnie, potężne diabelskie młyny czy rozpędzone rollercoastery to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na Ciebie i Twoje dzieci w fantastycznym lunaparku Rainbow Magicland. Znajduje się on około 50 km od centrum Rzymu, jednak spędzone tam chwile będą niezapomniane, dlatego warto rozważyć jego odwiedzenie. Park czynny jest od godziny 10 od połowy kwietnia do końca października, jednak od połowy września tylko w weekendy. Całodniowy bilet wstępu kosztuje 24 EUR. Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie internetowej.

7. Oasi Park

Jest to niezwykłe miejsce, które oczaruje każdego malucha! Prócz atrakcji typowych dla każdego wesołego miasteczka, Oasi Park oferuje wiele gier i zabaw dla dzieci w różnym wieku. Pośród szalonej rozrywki i radosnych tańców, znajdzie się również miejsce na konkursy z nagrodami. Dzieci będą zachwycone zwiedzaniem komnat urządzonych w stylu charakterystycznym dla ich ulubionych bajek. Park jest otwarty codziennie od 9.30 do 20, a w niedziele do 20.30. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej.

8. Lot nad Rzymem

A może by tak podziwiać Rzym z lotu ptaka? Nic prostszego! Z miejskiego lotniska Aeroporto Roma Urbe odbywają się turystyczne loty nad włoską stolicą. Z wysokości 450 metrów każdy chętny może oglądać najważniejsze i zabytkowe miejsca w Rzymie – Stare Miasto, plac św. Piotra, Koloseum, Piazza del Popolo czy stadion olimpijski, kolorowe dachy, klimatyczne uliczki oraz zielone parki i ogrody. 20-minutowy lot kosztuje około 70 EUR (dzieci poniżej 10. roku życia obejmuje zniżka 30%). Będzie to z pewnością niezapomniane przeżycie dla każdego dziecka.

Rzym z lotu ptaka pozostawi niezapomniane wrażenia., 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Rzymie

Rzym z lotu ptaka pozostawi niezapomniane wrażenia. /fot. http://www.pinterest.com/pin/112027109450327114/

9. Włoskie lody

Chyba wszyscy wiedzą, że włoskie lody są najlepsze na świecie! A jeżeli ktoś nie wie, to powinien jak najprędzej się o tym przekonać. Rzym jest na to idealnym miejscem, szczególnie podczas wyprawy z dziećmi. Podobno najlepsze można kupić w lodziarniach Grom, Giolitti, Il Gelato Di San Crispino – wszystkie znajdują się w pobliżu Panteonu, w Old Bridge – tuż przy Watykanie, w Gelateria Del Teatro przy Piazza Navona. To jednak tylko niektóre z rzymskich lodziarni. W mieście znajduje się ich o wiele więcej, a każda z pewnością ma do zaoferowania coś pysznego.

10. Rejs statkiem po Tybrze

Zwiedzanie Rzymu jest ekscytujące zarówno na lądzie, z powietrza, jak i… z pokładu statku wycieczkowego! Wybierz się na fantastyczny, godzinny rejs po malowniczym Tybrze, by poznać stolicę Włoch z zupełnie innej, fascynującej perspektywy. Rejsy odbywają się codziennie między 1 kwietnia a 31 października, co godzinę od 10 do 18, z przerwą między 14 a 15. Aby udać się w rejs, musisz dotrzeć do Zamku Świętego Anioła, przy którym znajduje się początkowy przystanek. Każdy z uczestników otrzymuje audio-przewodnik z wielojęzycznym komentarzem. Koszt wycieczki to 16 EUR dla osoby dorosłej i 11 EUR dla dzieci w wieku 6-12 lat. Więcej szczegółów na stronie internetowej.

Zabierz swoje pociechy do Wiecznego Miasta i pokaż im inną stronę zabytkowej stolicy Włoch. Skorzystaj z aktualnych promocji na tanie loty do Rzymu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *